Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Dungeon Rats - zapowiedziano taktyczne RPG od autorów Age of Decadence
W październiku zeszłego roku, po jedenastu długich latach produkcji, do sprzedaży trafiła gra Age of Decadence. Okazała się ona lekko niedopracowaną, ale niezwykle bogatą produkcją, która przypadła do gustu wielu fanom klasycznych pecetowych RPG-ów. Teraz autorzy, czyli ludzie ze studia Iron Tower, zapowiedzieli swój kolejny projekt. Jest nim taktyczne turowe RPG zatytułowane Dungeon Rats. W planach jest wyłącznie wersja pecetowa. Nie podano daty premiery, ale twórcy poinformowali, że prace nad grą dobiegają już końca, więc nie powinniśmy długo czekać.

Akcja gry osadzona będzie w tym samym uniwersum co Age of Decadence, łączącym stylistykę Imperium Rzymskiego z klimatami postapokaliptycznego fantasy. Tytułowe Szczury Podziemi to zwyczajowa nazwa Siódmej Ciężkozbrojnej Dywizji Straży Imperialnej. My wcielimy się w więźnia skazanego na spędzenie reszty życia w gigantycznej kopalni. Przygodę zaczniemy na samym jej dole i będziemy musieli wywalczyć sobie drogę na powierzchnię.

O ile Age of Decadence nastawione było na fabułę i pozwalało wykonać prawie każde zadanie bez przemocy, tak Dungeon Rats skoncentruje się przede wszystkim na walce. Powróci znany z poprzedniej gry studia Iron Tower wyśmienity turowy system walki, który dodatkowo zostanie ulepszony i rozbudowany. Gracz dowodzić będzie drużyną bohaterów, a podczas starć kluczową rolę odegra atakowanie z flanki i wykorzystywanie elementów otoczenia.

Wszystko to nie znaczy, że nasz bohater będzie jedynie prostym siepaczem. Zamiast tego kluczową rolę odegra jego współczynnik charyzmy, gdyż to od niego zależeć będzie ile osób znajdzie się w naszej grupie oraz to, kto zechce do nas dołączyć. W sumie potencjalnych towarzyszy ma być dziesięciu, a drużyna liczyć będzie maksymalnie czterooosbowa. Co ciekawe, zdobywane punkty umiejętności będą dzielone między wszystkich uczestników przygody. Tym samym, im bardziej liczna okaże się drużyna tym wolniej rozwijać się będą jej członkowie.

Gra zaoferuje trzy poziomu trudności Nice Guy (miły facet), Tough Bastard (twardy drań), Murderous Psychopath (morderczy psychopata). Nawet na pierwszym z nich rozgrywka nie będzie jednak łatwa i podczas podróży na powierzchnię wielokrotnie zobaczymy śmierć całej drużyny. Co godne pochwały, każde starcia zostanie ręcznie zaprojektowane, tak aby oferowało jak najciekawsze wyzwania i jak najwięcej swobody taktycznej.

Dungeon Rats to projekt o znacznie mniejszej skali niż Age of Decadence, a jego produkcję dodatkowo przyśpiesza fakt, że autorzy wykorzystali silnik i część mechaniki ze swojego poprzedniego projektu. Równolegle zespół pracuje nad kolejną dużą produkcją, która osadzona będzie w większości na pokładzie gigantycznego statku kosmicznego wysłanego z misją skolonizowania obcych planet. Ukończenie tego nieujawniony jeszcze tytułu zajmie autorom kilka lat, dlatego w międzyczasie postanowili zaoferować swoim fanom coś mniejszego, co przy okazji pozwoli im zdobyć dodatkowe środki na działalność studia.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine
Klemens
2016-09-17 18:16:03
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow