Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Dr. Langeskov, The Tiger, and The Terribly Cursed Emerald: A Whirlwind Heist – pobierz za darmo nową grę współtwórcy The Stanley Parable
Kilka miesięcy temu do sprzedaży trafiło The Beginner's Guide - nowy projekt Daveya Wredena, czyli połowy dwuosobowego zespołu, który opracował The Stanley Parable. Teraz drugi z twórców tego przeboju, William Pugh, udostępnił swoją nową produkcję, która otrzymała niezwykle długi tytuł Dr. Langeskov, The Tiger, and The Terribly Cursed Emerald: A Whirlwind Heist. Jest to przygodowa gra akcji, w której naszym zadaniem jest zakraść się do dobrze strzeżonej posiadłości i ukraść zawartość skarbca. Co ciekawe, projekt jest całkowicie darmowy i możecie go pobrać za pośrednictwem usługi Steam.

Akcja gry toczy się w Europie, w trakcie gorącego lata. Ostatnie tygodnie zasłynęły głównie za sprawą serii kradzieży najcenniejszych dzieł sztuki. My wcielamy się w złodzieja, który dokonał wszystkich tych przestępstw i ma ochotę na kolejne. Przejście Dr. Langeskov, The Tiger, and The Terribly Cursed Emerald: A Whirlwind Heist zajmuje około kilkunastu minut. Akcję obserwujemy z oczu postaci, a zabawa polega na starannym eksplorowaniu map oraz unikaniu aktywacji systemów alarmowych.

Taki opis tworzy wrażenie, że mamy do czynienia z klasyczną skradanką. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna. Produkcja ma bowiem drugą warstwę, w której cała zawartość gry jest tak naprawdę jakimś dziwnym przedstawieniem zorganizowanym przez szaloną i kompletnie nieprzygotowaną grupę mocno niezadowolonych pracowników. Więc gdy np. zaczynamy zabawę, to po załadowaniu danych z powrotem jesteśmy wrzucani do menu startowego i możemy usłyszeć w oddali głosy krzątających się ludzi narzekających, że jeszcze nie zdążyli przygotować wszystkich lokacji, które przyjdzie nam zwiedzić.

W tym miejscu należy skończyć opis tego, co oferuje gra, by nie zepsuć Wam zabawy, jaka płynie z odkrywania tego samodzielnie. Musicie nam uwierzyć na słowo, że te kilkanaście minut zostało gęsto wypełnionych wyśmienitymi pomysłami i co chwila dostarcza powodów do szczerego śmiechu.

Warto wspomnieć, że gra powstała w założonym przez Williama Pugha studio Crows Crows Crows. Zespół oczywiście ma w planach także większą komercyjną grę, choć na razie nie wiemy, kiedy zostanie ona zapowiedziana.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine
Klemens
2015-12-06 09:57:39
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow