Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Diablo III napędza sprzedaż Torchlight II. Gra Blizzarda kiedyś miała być MMO
Premiera Diablo III pomogła w zwiększeniu sprzedaży Torchlight II – twierdzi Max Shaefer, szef studia Runic Games i były pracownik firmy Blizzard. Przedsprzedaż produkcji na Steamie wzrosła o 40% w dniu wypuszczenia trzeciej odsłony Diablo i utrzymuje się na tym poziomie. Dlaczego tak się stało? Zdaniem dewelopera chodzi o to, że udało się znaleźć różnice między obiema grami, które mogły przesądzić o wyborze wielu graczy.

W rozmowie z I.Eat.Games Shaefer powiedział, że cieszy się z decyzji firmy Blizzard o postawieniu w Diablo III na takie rozwiązania jak konieczność bycia online cały czas i dom aukcyjny. Runic Games zadecydowało już wcześniej, że przyjmie przeciwny kierunek i zrezygnuje z podobnych pomysłów. Poza tym, premiera Diablo III zainteresowała mnóstwo osób gatunkiem reprezentowanym przez oba tytuły. Część z nich wybrała Torchlight II.

Współzałożyciel Runic Games i twórca Torchlight ujawnił też ciekawą informację na temat pierwotnego charakteru Diablo III. „Kiedy pracowałem w Blizzardzie milion lat temu zajmowaliśmy się Diablo III i gra miała być MMO” – wyjaśnił Shaefer. „Mieliśmy zrobić World of Warcraft w wersji Diablo. Jak widać, firma zmieniła zdanie i wróciła do klasycznego połączenia rozgrywki solowej z kooperacją oraz współzawodnictwem.

Torchlight II zostanie wydany jeszcze tego lata na pecetach. Twórcy rozważali przeniesienie produkcji na konsole, ale na razie nie mówią o tej wersji.

Źródło:
"Hed" - GRY-OnLine
Klemens
2012-06-17 14:42:43
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow