Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Defiance czyli serial plus gra
Defiance to nadchodzący transmedialny twór, który ukazać ma się jednocześnie jako serial science-fiction kanału Syfy i jako gra MMORPG. Gra nie ma być jednak tylko luźno oparta na serialu, lecz obie realizacje mają być od siebie zależne. W jaki sposób?

Może zacznijmy od serialu. Wyszedł on spod ręki Rockne O’Bannona, znanego między innymi z The Twilight Zone, Alien Nation czy Farscape. Zobaczyć w nim będziemy mogli między innymi Jaime Murray (The Devil’s Playground, Warehouse 13), Grant Bowler (Lost, True Blood, Ugly Betty), Julie M. Benz (Buffy, Piła V) czy Stephanie Leonidas. Akcja przeniesie nas w niedaleką przyszłość, kiedy to Ziemia została całkowicie odmieniona przez wojnę, którą to ludzkość toczyła przeciwko obcej rasie. Frakcje polityczne i przedstawiciele różnych ras walczą w tej chwili o władzę i własne prawa.

Gdzie w tym wszystkim mieści się więc gra? Nathan Richardson, który do spółki z Trion Worlds zajęty jest jej produkcją, twierdzi, że obie formy realizacji będą się ze sobą zazębiać:

Stworzyliśmy coś co nazywamy wydarzeniami łączącymi. Będą one odbywać się w obu światach jednocześnie. Zaplanowaliśmy wiele wydarzeń dla każdego poszczególnego odcinka, które zwracać będą graczy i widzów raz do gry, raz do serialu i tak w kółko. Coś może wydarzyć się w grze a potem dostać się do serialu. Możecie oczywiście grać tylko w grę i nie oglądać serialu, ale fabuły obu form są ze sobą powiązane.

Ogólnie rzecz biorąc fabuła Defiance rozwijać się będzie przez cały rok. Kiedy tylko wystartuje gra, gracze wykonywać będą misje, co zaprowadzi ich do serialu. Potem, z premierą każdego odcinka, organizować będziemy owe wydarzenia łączące. Gra wciąż popychać też będzie fabułę na przód. Pomiędzy sezonem pierwszym a drugim, w czasie oczekiwania na premierę, scenariusz kształtować będą działania graczy na serwerach.


Na ostateczny wynik i krytyczną ocenę musimy poczekać do kwietnia 2013 roku, kiedy to doczekamy się premiery serialu na Syfy. Gra natomiast dostępna będzie około dwóch tygodni wcześniej.

Źródło:
Iga Ewa Smoleńska - Imperium Gier
Klemens
2012-12-15 22:05:24
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow