Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Debiut i recenzje The Occupation - politycznego thrillera z nutką Deus Ex
Dzisiaj na rynku zadebiutowało The Occupation, czyli nowa przygodówka brytyjskiego studia White Paper Games, mającego na koncie ciepło przyjęte Ether One. Gra dostępna jest już na konsolach Xbox One i PlayStation 4. Wersja pecetowa (Steam) zostanie odblokowana za kilka godzin. Na wszystkich trzech platformach autorzy przygotowali lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

Na razie odbiór gry jest dosyć mieszany. The Occupation posiada średnią ocen na poziomie 70% według serwisu OpenCritic.

Jak widać, rozrzut w ocenach jest duży. Generalnie chwalona jest fabuła, choć niektórzy recenzenci narzekają, że część wątków została zaprezentowana w niejasny sposób. Produkcja posiada również immersyjny świat oraz ciekawe wyzwania, które można rozwiązać na wiele sposób. Dobre wrażenie robi także mechanika upływu czasu, powodująca, że wydarzenia toczą się własnym tempem, bez względu na to, co robi gracz.

Krytykowane jest głównie mocne niedopracowanie techniczne. Problem ten dodatkowo wzmacnia fatalny system zapisu stanu gry, aktywowany automatycznie tylko po ukończeniu rozdziału historii. W rezultacie zawieszenie się silnika lub napotkanie błędu uniemożliwiającego kontynuowanie zabawy (a takich w The Occupation nie brakuje) wymusza cofnięcie się do poprzedniego save’a i utratę często nawet godziny rozgrywki. Recenzenci narzekają również na słabą mechanikę skradania.

Problemy gry są więc poważne, ale z drugiej strony, przyszłe aktualizacje mogą je rozwiązać. Pytanie tylko, czy twórców będzie na to stać.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine
Klemens
2019-03-05 14:04:43
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow