Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Day of the Tentacle HD był niemal gotowy – jeszcze jedna sierota po LucasArts
Bolesnych wieści związanych z zamknięciem studia LucasArts ciąg dalszy. Tak jak spekulowano dobrych kilka lat temu, ekipa pracowała nad remake’iem kultowej przygodówki point-and-click – Day of the Tentacle. Produkcja miała kontynuować trend odświeżania klasycznych gier LucasArts, zapoczątkowany przez The Secret of Monkey Island: Special Edition i Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck's Revenge, wydane odpowiednio w 2009 i 2010 roku.

Byli pracownicy studia LucasArts Singapore wyjawili, że od strony graficznej Day of the Tentacle HD prezentowałby się podobnie, jak odnowione przygody Guybrusha Threepwooda. Modele 3D umieszczone zostałyby na dwuwymiarowych, ręcznie rysowanych planszach, a poprawione cut-scenki miały oferować płynne 30 klatek na sekundę.

Choć projekt nigdy oficjalnie nie otrzymał zielonego światła, podobno gra była gotowa w 80%. Okazuje się, że ostatecznie zarząd stracił zainteresowanie wypuszczaniem odświeżonych wersji starych gier. Anonimowy pracownik studia wyznał:

„Dla wielu osób zaangażowanych w prace [nad Day of the Tentacle] to był projekt marzeń. Niestety, jak wiele innych, nieukończonych gier studia LucasArts, nigdy nie ujrzał światła dziennego.”

Informacja ta jest tym bardziej przygnębiająca, że obecnie oryginalny Day of the Tentacle jest niemal nie do dostania. Cyfrowa reedycja tytułu byłaby zatem jak najbardziej na miejscu. Tymczasem gdzieś tam w Singapurze, kurzy się niemal gotowa wersja gry…

Źródło:
"luckie" - GRY-OnLine
Klemens
2013-09-28 18:55:21
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow