Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Cyberpunk 2077 nie będzie tytułem ekskluzywnym Epic Games Store
Jednym z najgłośniejszym tematów w ostatnich tygodniach jest kwestia wyłączności pecetowej wersji Metro Exodus dla platformy Epic Games Store. Wielu graczy zastanawia się, jakie jeszcze gry Epic Games pozyska dla swojego sklepu, a jednym z najgłośniejszych tytułów wymienianych w tym kontekście jest Cyberpunk 2077 – wyczekiwana hybryda strzelanki i RPG autorstwa studia CD Projekt RED.

Wygląda na to, że wspomniany deweloper nie jest zainteresowany zawieraniem tego typu umowy z twórcami Fortnite. Krótki komunikat na Twitterze, zamieszczony w odpowiedzi na pytanie jednego z fanów, nie pozostawia w tej kwestii żadnych wątpliwości.

Odpowiedź nie jest szczególnie zaskakująca, biorąc pod uwagę fakt, że CD Projekt posiada własną platformę dystrybucji cyfrowej – GOG.com. Jeśli Cyberpunk 2077 miałby być tytułem ekskluzywnym dla jakiegokolwiek sklepu, to byłby nim właśnie ten serwis. Nawet taki ruch stanowiłby jednak duże ryzyko dla rodzimej firmy – zasięg Steam jest nieporównywalnie większy, a statystyki pokazują, że poprzedni tytuł rodzimego studia – Wiedźmin 3: Dziki Gon – po dziś dzień sprzedaje się doskonale na platformie Valve. Co więcej, choć w roku premiery (2015) większą popularność miały wydania konsolowe, to w kolejnych latach to właśnie edycja komputerowa zapewnia lwią część przychodów.

Źródło:
"Aquma" - GRY-OnLine
Klemens
2019-02-11 11:04:47
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow