Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Cenega polskim wydawcą Cyberpunka 2077
Końcówka stycznia przyniosła małe trzęsienie ziemi w firmie CDP. Przeprowadziła ona masowe zwolnienia i zaczęła wycofywać się z rynku dystrybucji gier. Wzbudziło to niepokój wśród części miłośników elektronicznej rozrywki, gdyż warszawska korporacja miała być wydawcą wyczekiwanego Cyberpunka 2077. Niektórzy obawiali się, że całe to zamieszanie może oznaczać problemy z pudełkową wersją najnowszego RPG-a od studia CD Projekt RED. Na szczęście kryzys został już na dobre zażegnany. Pojawił się oficjalny komunikat, zgodnie z którym prawa do dystrybucji Cyberpunka 2077 w naszym kraju zyskała Cenega. Ponadto firma stała się oficjalnym polskim wydawcą Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu.

Jak się dowiedzieliśmy, w pudełkowym wydaniu Cyberpunka 2077 będzie wyłącznie klucz, który wykorzystamy na platformie GOG.com. Brak płyt w pecetowej wersji gry jest wewnętrzną decyzją studia CD Projekt RED - w żadnym kraju, gdzie produkt będzie sprzedawany w pudełku na PC, nie będzie zawierał nośników fizycznych.

Cenega wyda także fizyczne konsolowe edycje gry. Jeszcze nie wiemy, co konkretnie znajdziemy wewnątrz tych wydań.

Co jednak istotne, Cenega zajmie się dystrybucją jedynie standardowej wersji Cyberpunka 2077. Nad sprzedażą edycji kolekcjonerskich pieczę trzyma bezpośrednio CD Projekt RED. Studio zajmie się także realizacją zamówień na specjalne wydania ich nadchodzącej produkcji, które zostały złożone do tej pory w dowolnym sklepie.

Warto zauważyć, że nowa umowa między Cenegą a CD Projekt RED raczej nie jest wielkim zaskoczeniem. Obie firmy współpracują bowiem od lat jeśli chodzi o wydawanie gier w Czechach, Słowacji oraz na Węgrzech. Korporacje chwalą sobie dotychczasowe wzajemne kontakty i z optymizmem patrzą w przyszłość. Cytując Michała Nowakowskiego, członka zarządu CD Projekt RED:

Cenega to doświadczony dystrybutor i nasz sprawdzony partner poza granicami Polski. Nasza dotychczasowa współpraca nad promocją gry Cyberpunk 2077 na Węgrzech sprawia, że jestem przekonany, iż działania dystrybucyjne w kraju będą przebiegać na równie wysokim poziomie.

Z kolei oto co do powiedzenia miał Marek Chyrzyński, prezes zarządu Cenega S.A.:

Cyberpunk 2077 to nie tylko wyjątkowo oczekiwany przez graczy z całego świata tytuł, ale też marka, która ma wyjątkowe znaczenie w naszym kraju. CD PROJEKT RED to zespół profesjonalistów i pasjonatów, których dotychczasowe dokonania są gwarancją, że ich najnowsza produkcja będzie doskonała. Rozszerzenie naszej współpracy na Polskę, to dla nas powód do dumy. Cieszymy się, że będziemy mogli wykorzystać nasze doświadczenie w dystrybucji przy tak ważnej premierze gry.

Źródło:
"AlexB" - GRY-OnLine
Klemens
2020-03-02 20:06:56
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow