Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Bobby Kotick prognozuje – EA nie zarobi na Star Wars: The Old Republic
Co prawda tradycyjne Andrzejki dopiero jutro, ale szef koncernu Activision już pokusił się o pierwszą wróżbę. Zdaniem Bobby'ego Koticka, konkurencja spod szyldu Electronic Arts nie osiągnie spodziewanych profitów z gry MMORPG Star Wars: The Old Republic. Lwia część zysków trafi bowiem do kieszeni licencjodawcy, czyli firmy LucasArts.

Szef Activision gościł niedawno na konferencji branżowej, zorganizowanej przez agencję informacyjną Reuters. W trakcie rozmów z dziennikarzami nie omieszkał odnieść się do działań koncernu Electronic Arts, który najpierw usiłował zagrozić rynkowej pozycji serii Call of Duty, co ponownie okazało się niewykonalnym zadaniem, a niebawem spróbuje podebrać subskrybentów World of Warcraft.

Według zapewnień Koticka, Star Wars: The Old Republic nie ma szans w starciu z WoW-em, który rocznie generuje przychody przekraczające miliard dolarów. Co więcej, wydawcy tytułu będzie trudno osiągnąć zadowalające profity z MMO w świecie Gwiezdnych Wojen, którego koszty produkcji szacowane są na 100 milionów dolarów.

- Przez długi czas współpracowaliśmy z Lucasem (firmą LucasArts – przyp. red.) i zawsze to im przypadały zyski, więc naprawdę nie wiem, w jaki sposób Electronic Arts chce na tym zarabiać.

Zdaniem Bobby'ego Koticka to właśnie firma LucasArts, która posiada prawa licencyjne do marki Star Wars, będzie głównym beneficjentem finansowego sukcesu Star Wars: The Old Republic.

Przedstawiciele koncernu Electronic Arts odmówili komentarza w tej sprawie, przypominając jedynie wcześniejsze zapewnienia, że SW:TOR osiągnie rentowność, jeśli liczba abonentów przekroczy pół miliona. Według analityka Douga Creutza z firmy Cowen & Company nie powinno być z tym problemu. Przewiduje on, że do końca przyszłego roku Star Wars: The Old Republic osiągnie sprzedaż na poziomie 3 mln egzemplarzy, a przynajmniej 2 miliony nabywców zdecyduje się na płatną subskrypcję.

Jakby tego było mało, Atul Bagga z firmy doradczej Lazard prognozuje, że 3 do 4 milionów obecnych graczy World of Warcraft zakupi także dzieło studia BioWare Austin. To z kolei może poważnie zaszkodzić pozycji WoW-a, który stracił ostatnio przeszło 800 tys. subskrybentów.

Przypomnijmy, że premiera Star Wars: The Old Republic zaplanowana została na 20 grudnia.

Źródło:
"Olek" - GRY-OnLine
Klemens
2011-11-29 22:09:42
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow