Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Blizzard o walce z oszustami w Diablo III. Gra nie zadebiutuje w e-sporcie
Ostatnimi czasy na oficjalnym, amerykańskim forum gry Diablo III pojawiło się wiele wpisów graczy, niezadowolonych z ilości napotykanych w grze botów. W odpowiedzi na jeden z nich, przedstawiciel Blizzarda podkreślił, że firma na bieżąco monitoruje sytuację na serwerach i stara się wprowadzać do produkcji zmiany, które uniemożliwią jakiekolwiek oszustwa.

Pracownik amerykańskiego dewelopera przyznał, że „nadążanie za sposobami, w jaki gracze oszukują w grze, jest często niezwykle trudne i frustrujące”. Nierzadko osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo serwerów wiedzą z doświadczenia lub mają przeczucie, że niektóre osoby korzystają z botów, ale „nie mogą tego dowieść w stu procentach”. Dlatego też firma niezwykle ostrożnie podchodzi do kwestii banowania kont – zawieszanie graczy ma miejsce na porządku dziennym, ale informacje na ten temat są podawane tylko przy większych akcjach (pierwsza miała miejsce w czerwcu, ostatnia – 8 listopada).

Blizzard przyznaje zarazem, że wprowadzanie różnego rodzaju limitów, zmienianie lokacji, statystyk potworów i wydarzeń w grze, stosowanie ograniczeń w domu aukcyjnym nie wystarcza, a nawet składanie pozwów przeciwko firmom tworzącym niedozwolone w grze oprogramowanie nie jest wystarczające, choć amerykański deweloper nie rezygnuje z walki z oszustami.

Podczas zeszłotygodniowego turnieju BWC w Szanghaju szef firmy Blizzard – Mike Morhaime – po raz kolejny wykluczył możliwość debiutu Diablo III w rozgrywkach e-sportowych:

Diablo III nigdy nie było pomyślane jako gra e-sportowa. Nie każdy tytuł trzeba tworzyć pod tym kątem. Z drugiej strony, StarCraft II od początku powstawał z myślą o tym aspekcie. Natomiast World of Warcraft nie był projektowany w tym celu, ale niektóre jego elementy dobrze się sprawdzają w profesjonalnej rywalizacji sieciowej.

Morhaime nie wykluczył zarazem, że na przyszłych BlizzConach, czyli oficjalnych imprezach fanowskich organizowanych przez Blizzarda, zobaczymy jakąś formę rywalizacji pomiędzy graczami w Diablo III, ale podkreślił, że „jest to coś zupełnie innego niż organizacja profesjonalnej struktury turniejowej”. W jego opinii wymagałoby to wprowadzenia do gry odpowiednio złożonych, zbalansowanych strategii oraz rozwiązań zapewniających należną dozę rozrywki podczas oglądania starć. „W Diablo jest mnóstwo innych elementów, które są o wiele ważniejsze [od e-sportu]” – podsumował.

Warto dodać, że brak planów Blizzarda w kwestii rywalizacji na poziomie e-sportowym Diablo III nie przeszkadza fanom gry w organizowaniu różnego rodzaju wyzwań, jak na przykład rozgrywki w trybie hardkor bez jakichkolwiek przedmiotów z domu aukcyjnego lub zwiększających liczbę punktów życia, czy też zabawy wyłącznie na dziesiątym poziomie siły potworów. Jednemu z graczy udało się nawet zabić wzmocnione wersje bossów z wydarzenia Infernalna Machina, kierując jednocześnie czterema postaciami przy wykorzystaniu dwóch komputerów.

Źródło:
"Aver" - GRY-OnLine
Klemens
2012-11-24 16:20:15
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow