Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

BioWare chce więcej seksu w grach
Wiek graczy ewoluuje, podobnie powinno być z tematyką samych gier. Do takich wniosków dochodzą przedstawiciele BioWare'u postulując więcej seksu w produkcjach wideo. I ten ich nowy trailer...

Seks i erotyka w grach to jeden z najbardziej drażliwych tematów, wręcz tabu. BioWare postuluje jednak zmianę tego status quo (a w swych propozycjach nie jest osamotniony. Wcześniej w podobnym tonie wypowiadał się David Cage, szef Quantic Dream - studia odpowiedzialnego za Heavy Rain). Kwestię tę poruszył Mike Laidlaw w wywiadzie udzielonym serwisowi Destructoid.

Jego zdaniem sytuacja powinna się zmienić, ponieważ grupa docelowa się zmienia. Gracze stanowią coraz bardziej dojrzały target. „Obserwujemy ewolucję wieku gracza” - powiedział Laidlaw. „Tymczasem my wciąż walczymy z powszechnie panującym przekonaniem, że gry przeznaczone są dla dzieci” - dodał.

Na tym jednak nie koniec. Laidlaw stwierdził, że błędnym jest podejście do sprawy osoby, która myśli tak: „Jeśli gry są dla dzieci, a seks nie jest dla dzieci, dlaczego seks jest w grach?” Jego zdaniem sposób myślenia powinien ewoluować tak, by zapanowało przekonanie, że gry nie są tworzone dla dzieci.

Na poparcie swej tezy podał nawet przykład z życia wzięty. Swojego życia! „Co noc spędzam trzy godziny na graniu, jestem żonaty, szczęśliwy, natomiast na pewno nie jestem dzieckiem” - powiedział. „Czy zobaczymy więcej seksu w grach? Mam szczerą nadzieję, naprawdę. Oczywiście nie mam na myśli tego, że seks to niezbędna część jakichkolwiek doświadczeń. Ale czy stanowi on temat, którego powinniśmy się wstydzić? Nie wydaje mi się, przecież to część ludzkiego życia, więc dlaczego nie?” - pytał retorycznie Laidlaw.

Aby nie zostać źle zrozumianym, przedstawiciel BioWare'u dodał na koniec: „Czy gra powinna być o seksie? Nie. Czy może się w niej znaleźć? Pewnie, dlaczego nie?” Wypowiedź tę można śmiało połączyć z nowym trailerem z Dragon Age: Origins. Jak się zapewne domyślacie, przeznaczony jest on wyłącznie dla osób dorosłych. Można go obejrzeć np. pod tym adresem.

Źródło:
Patryk "Pepsi" Purczyński - gram.pl
Klemens
2009-09-12 18:21:14
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow