Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

BioShock Infinite: Burial at Sea – nowe informacje i trailer
BioShock Infinite był jedną z najbardziej dyskutowanych i najgorętszych premier tego roku. Twórcy ze studia Irrational Games jeszcze przed debiutem gry zapowiedzieli, że planują wydanie dla niej aż czterech zestawów DLC. Pierwszy dodatek, który otrzymaliśmy pod koniec lipca, zatytułowany Clash in the Clouds, okazał się pewnym zawodem dla graczy. Zawierał on jedynie areny do walk z przeciwnikami i nie posiadał nowej historii, pozwalającej poznać dalsze sekrety i zakamarki unoszącej się w chmurach utopijnej Columbii. Kolejne dwie części DLC, które ujawniono jakiś czas temu, mają jednak wynagrodzić fanom oczekiwanie, oferując oryginalny scenariusz, w którym zobaczymy parę głównych bohaterów w niespodziewanych rolach.

W sieci pojawił się dziś nowy trailer pierwszej części fabularnego rozszerzenia Burial at Sea, który stworzono w formie zapowiedzi telewizyjnego programu dokumentalnego, zajmującego się tajemnicą Rapture. Film zrealizowano więc w podobnej formie co klipy promocyjne, krążące w internecie przed premierą BioShock Infinite. Znacznie ciekawsze od klipu okazują się jednak pierwsze zapowiedzi dodatku, które równocześnie pojawiły się w wielu zachodnich serwisach branżowych. Jak już wiemy od jakiegoś czasu, DLC przeniesie nas do podwodnego miasta Rapture, tuż przed jego upadkiem, którego efekty mogliśmy obserwować w pierwszej i drugiej części BioShocka.

Scenariusz rozgrywający się pod koniec 1958 przedstawia jedną z wielu alternatywnych wersji rzeczywistości, zasygnalizowanych w BioShock: Infinite. Jego głównym bohaterem jest Booker DeWit, pracujący w Rapture jako prywatny detektyw. Przygoda rozpoczyna się gdy zgłasza się do niego Elizabeth, prosząc go o odszukanie zaginionej dziewczynki. Pierwszym krokiem pary jest zamknięte przyjęcie szalonego artysty Cohena, mogącego wiedzieć coś o dziecku. Warto jeszcze dodać, że Elizabeth z dodatku jest znacznie bardziej pewna siebie i zdecydowana niż jej odpowiedniczka z oryginalnej gry, ale na razie nie wiemy czy używać będzie takich samych zdolnościami co ona. Na pewno jednak pomoże Bookerowi włamując się do zamkniętych pomieszczeń i odwracając uwagę przeciwników.Lokacje jakie zwiedzimy w trakcie rozgrywki są stworzone kompletnie od zera i pozwalają nam zobaczyć jak żyło się mieszkańcom podmorskiej metropolii w czasie jej rozkwitu. Tradycyjnie nie zabraknie również nagrań audio pozostawionych w najróżniejszych miejscach, stanowiących atrakcyjne tło fabularne, łączące także DLC z fabułą podstawki. Modelowi rozgrywki jest zdecydowanie bliżej do pierwszego BioShocka niż do Infinite. Walka opiera się na użyciu broni palnej oraz plazmidów, ale w niektórych miejscach powróci także hak, dzięki któremu błyskawicznie przemieścimy się po zawieszonych w powietrzu rurach.

Co oczywiste, z oponentami zmagamy się w zamkniętych pomieszczeniach, oferujących jednak sporo możliwości taktycznych i niespodzianek, w postaci ukrytych pokoi czy przejść. Gracze będą zmuszeni do skradania się i urządzania zasadzek, które okażą się znacznie skuteczniejsze od frontalnego ataku. Jedynym poważnym minusem wydaje się długość zabawy. Z tego co zasygnalizowali testerzy, DLC kończy się znacznie szybciej niż można się tego spodziewać, wystarczając na góra 2-3 godziny. Pierwsza część Burial at Sea trafi do dystrybucji cyfrowej pod koniec tego roku, druga odsłona dodatku powinna zadebiutować najpóźniej w połowie 2014 roku.

Źródło:
"Ender" - GRY-OnLine
Klemens
2013-10-05 11:35:28
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow