Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Bethesda usuwa papierowe RPG z uniwersum The Elder Scrolls po oskarżeniach o plagiat
4 czerwca tego roku na rynku pojawi się kolejny duży dodatek do The Elder Scrolls Online, zatytułowany Elsweyr. W związku z promocją rozszerzenia Bethesda udostępniła we wtorek papierową grę fabularną inspirowaną wspomnianą produkcją. Niedługo potem okazało się, że jest ona bliźniaczo podobna do wydanego w 2016 roku przez Wizards of the Coast RPGa The Black Road.

O całej sprawie jako pierwszy poinformował serwis Ars Technica. Portal zwrócił uwagę na usunięty już post Bethesdy na Facebooku, w którym zaprezentowana została papierowa gra - przygoda fabularna stworzona przez holenderski oddział studia. Bardzo szybko pojawiły się pod nim komentarze sugerujące plagiat. Według oskarżeń, Elder Scrolls Tabletop RPG jest jedynie lekko przeredagowaną wersją The Black Road.

Wśród osób krytykujących Bethesdę znalazła się projektantka The Black Road – Paige Leitman. Założyła ona osobny temat, w którym wymieniła podobieństwa między obiema grami fabularnymi. Chociaż opublikowane przez nią posty zostały usunięte z Facebooka, to porównania nadal krążą w Internecie. Znaleźć je można między innymi na Twitterze jednego z twórców Cyberpunka 2020 - Bena Heislera.

Elder Scrolls Tabletop RPG prawdopodobnie nie miało mieć oficjalnego charakteru i stanowiło jedynie „zabawę” dla pracowników studia. Mimo to Bethesda po usunięciu posta zawierającego przygodę, zmuszona została do zajęcia stanowiska w tej sprawie. W krótkim komunikacie poinformowano, że firma bada zaistniałą sytuację.

Źródło:
"aadamus" - GRY-OnLine
Klemens
2019-05-09 18:16:11
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow