Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Baldur's Gate 3 wprowadzi wybory i moralność na wyższy poziom
Od pokazu pierwszych materiałów z rozgrywki z gry Baldur’s Gate III na festiwalu PAX East 2020 minęły już niemalże dwa tygodnie. Od tego czasu sukcesywnie dowiadujemy się kolejnych ciekawych informacji na temat nowej produkcji studia Larian, które zyskało zaufanie graczy, dostarczając im dwie świetnie przyjęte odsłony cyklu Divinity. Jednak od pierwszych prezentacji wydaje się jasne, że BGIII będzie różnić się klimatem i mechaniką walki od takiego Original Sin II.

Jak się jednak okazuje, na tym różnice się nie kończą, bowiem najnowsza produkcja Larian ma wprowadzić kwestię moralności oraz wyborów gracza na niespotykany we wcześniejszych tytułach studia poziom. Tak przynajmniej twierdzą twórcy, którzy opublikowali specjalny komunikat na swoim forum. Możemy w nim przeczytać między innymi o świetnym odbiorze Baldur’s Gate III oraz nowej wersji silnika. Najciekawsze słowa dotyczą jednak właśnie moralności, bo jak możemy przeczytać w kilku fragmentach:

Zawsze chcieliśmy, żeby porażka była tak bardzo interesująca, jak to tylko możliwe. Nie wszystko co interesujące i ciekawe kryje się za sukcesem. [...] Chcemy przekroczyć granicę każdego aspektu w grze, co pozwoli Wam grać dokładnie tak, jak tego chcecie. Astarion [jedna z gotowych postaci, dostępna na początku gry - przyp. red.] może być wampirem, ale nie oznacza to, że musi być zły za każdym razem, kiedy robi się głodny. Chociaż na PAX East widzieliście jedną ścieżkę, to było wiele dobrych i złych możliwości - a także tych między nimi.

Twórcy zaznaczają również, że ideą studia zawsze było tworzenie produkcji, które pozwolą graczowi bawić się w taki sposób, w jaki tylko zechce. W osiągnięciu tego celu ma pomóc wciąż powiększający się zespół deweloperów oraz nowe możliwości technologiczne:

Ten większy zespół oraz nowy silnik pozwalają nam pójść zdecydowanie dalej niż kiedykolwiek wcześniej. I to dużo bardziej niż przy Divinity: Original Sin 2.

Producenci zapraszają również na sesję Q&A, która odbędzie się na Reddicie 12 marca o godzinie 20:00 polskiego czasu. Przypomnijmy, że nadal nie znamy dokładnej daty premiery gry, ale produkcja ma ukazać się na Steamie w ramach wczesnego dostępu jeszcze w tym roku. Twórcy informują, że ukończenie głównego wątku fabularnego w Baldur’s Gate III ma zająć około 40 godzin, ale jak przystało na prawdziwego RPG-a, ten czas może się kilkukrotnie wydłużyć jeśli zdecydujecie się na wszystkie zadania poboczne i eksplorację.

Źródło:
"Serek" - GRY-OnLine
Klemens
2020-03-07 11:20:16
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow