Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Armikrog – dziś premiera na PC
Fani klasycznych przygodówek mogą zacierać ręce – na PC debiutuje dziś Armikrog, czyli gra point-and-click twórców wydanego w roku 1996 i przez wielu uważanego za klasyka gatunku The Neverhood. Tytuł nabyć można na Steamie w wersji standardowej (24,99 euro, ok. 107 złotych) lub w zawierającej oficjalną ścieżkę dźwiękową edycji Deluxe (29,99 euro, ok. 128 złotych - do godziny 18:00 w obu przypadkach obowiązuje 10% rabat przedpremierowy). Zakup gry w identycznej cenie umożliwia również platforma GOG.com, w przypadku której Armikrog nie będzie wymagał dodatkowej aktywacji. Premiera na PlayStation 4 oraz Wii U ma nastąpić w 2016 roku.

Za stworzenie ufundowanego na Kickstarterze Armikroga odpowiedzialna jest ekipa ze studia Pencil Test, która składa się w większości z dawnych deweloperów Neverhooda. Wśród twórców znalazł się m.in. odpowiedzialny za udźwiękowienie Terry S. Taylor. O wyjątkowości tytułu świadczy przede wszystkim klasyczna (choć lepiej nadaje się tu słowo – oldskulowa) warstwa artystyczna gry – postacie i lokacje ulepiono bowiem z plasteliny, a wszelkie animacje wykonano za pomocą niezwykle czasochłonnej techniki poklatkowej. Produkcja oferuje zatem nie tylko wizualną różnorodność i rozmaitość na swój sposób unikatowych przerywników filmowych, ale też (ze zrozumiałych przyczyn) płynność na poziomie 30 klatek na sekundę.

Podczas przygody gracz poznaje losy astronauty Tommynauta i jego niewidomego psa, Beak-Beaka. Dwójka bohaterów rozbija się statkiem kosmicznym gdzieś na niezidentyfikowanej planecie i zostaje uwięziona w tytułowej twierdzy Armikrog. Aby się z niej wydostać, protagoniści będą musieli dobrze zbadać nowe otoczenie, rozwiązać dziesiątki zagadek logicznych i unikać czyhających na nich niebezpieczeństw – wszystko w towarzystwie charakterystycznego poczucia humoru. Takie podejście do rozgrywki czyni z Armikroga ewenement wśród dzisiejszych gier i bez wątpienia zaskarbi mu sympatię graczy lubujących się w pełnokrwistych przygodówkach point-and-click.

Źródło:
"Maiman" - GRY-OnLine
Klemens
2015-09-30 16:52:53
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow