Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Anuman zapowiada Syberię III autorstwa Benoita Sokala i kontynuację cyklu Dracula
Od pierwszej zapowiedzi gry Syberia III minęły ponad trzy lata. Przez cały ten czas nie wypuszczono żadnych konkretnych informacji na temat tej produkcji i wielu fanów przygodówek uznało, że projekt został skasowany. Nadzieja odżyła na początku tego roku, gdy ogłoszonoe, że Benoit Sokal, czyli ojciec dwóch pierwszych odsłon, powrócił do firmy Microids. Większość graczy uznała wtedy, że zajmie się on właśnie trzecią częścią serii. Przypuszczenia te okazały się prawdziwe. Korporacja Anuman Interactive (właściciel marki Microids) potwierdziła właśnie, że trwają prace nas Syberią III i na czele zespołu deweloperskiego stoi właśnie Sokal.

Anuman jest świadome wartości marki Microids wśród fanów przygodówek, wiec gra zostanie wydana pod tym szyldem, a produkcję nadzoruje założyciel firmy - Elliot Grassiano. Jednocześnie przyznano, że dopiero niedawno rozpoczęto właściwe prace nad Syberią III. Oznacza to, że na premierę poczekamy długo, jednak powinno to wyjść projektowi na dobre. Trudno bowiem sobie wyobrazić godną kontynuację cyklu, która od początku nie byłaby opracowana przez Benoita Sokala. Lepiej więc, że porzucono wszystko, co opracowano przed powrotem tego twórcy.

Syberia III powstaje z myślą o wielu platformach. Nie podano dokładnie jakich, ale zapewne możemy spodziewać się, że będą to pecety i konsole nowej generacji. Premiera planowana jest na 2014-2015 rok. Przy tak odległym terminie nie dziwi, że na razie twórcy nie są jeszcze gotowi podzielić się jakimikolwiek konkretami. Wiemy jedynie, że główną bohaterką ponownie będzie Kate Walker.

Syberia to nie jedyna klasyczna seria Microids, która doczeka się kontynuacji. Anuman zapowiedziało bowiem również przygodówkę Dracula: The Shadow of the Dragon, czyli nową odsłonę cyklu składającego się z Dracula: Zmartwychwstanie, Dracula 2: Ostatnie Sanktuarium oraz Dracula 3: The Path of the Dragon. Produkcję czwartej części powierzono studiu Koalabs. Gra pozostanie wierna tradycjom poprzednich odsłon i akcja ukazana zostanie z perspektywy pierwszej osoby. Nie wiadomo na razie nic na temat fabuły. Potwierdzono natomiast, że Dracula: The Shadow of the Dragon ukaże się na pecetach latem przyszłego roku.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine
Klemens
2012-11-27 17:25:49
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow