Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Anthem poniżej oczekiwań – pierwsze oceny nie zachwycają
Na dzień przed premierą gry Anthem w Internecie pojawiło się na tyle dużo jej recenzji, by móc wstępnie stwierdzić, czy studio BioWare dostarczyło nam hit na miarę swoich wcześniejszych dzieł. Pierwsze oceny wystawione tej produkcji nie zachwycają – według serwisu Metacritic ich średnia wynosi obecnie 67% dla wersji na PC, co raczej nie jest wynikiem, na który liczyli zarówno sami twórcy, jak i firma Electronic Arts.

Warto jednak zauważyć, że większość redakcji wciąż jest w trakcie testowania tej pozycji, więc poniższe zestawienie nie jest do końca miarodajne.

Zacznijmy od tego, że w Anthem kuleje przede wszystkim fabuła. Opowiedziana historia jest niezbyt interesująca, podobnie jak główny bohater i wiele napotykanych przez niego postaci (sprawiających wrażenie „żywych manekinów”), a stawiane przed nami wybory nie zmuszają do głębszego zastanowienia. Inaczej niż miało to miejsce we wcześniejszych grach BioWare, opowieść wyraźnie nie stanowi tu priorytetu. Na pochwałę nie zasługuje także warstwa techniczna, na czele ze zbyt licznymi oraz długimi ekranami wczytywania, problemami sieciowymi i innymi bugami trapiącymi ten projekt (warto jednak pamiętać, że z wieloma z nich ma się uporać premierowa łatka).

Do gustu potrafi za to przypaść system walki oraz możliwość latania, które sprawiają, że korzystając z Javelinów (na plus należy zaliczyć ich zróżnicowanie oraz duże możliwości ich personalizacji), możemy się poczuć niczym Iron Man. Czar jednak pryska, gdy zdamy sobie sprawę z tego, że nasze podniebne harce są limitowane przez ograniczenia pancerza, potyczki z adwersarzami po jakimś czasie stają się powtarzalne i nudne, a stawiane przed nami zadania są po prostu „nijakie” i nie zapadają w pamięć na zbyt długo. Wśród niekwestionowanych zalet pojawia się oprawa graficzna, która prezentuje najwyższy poziom; co ciekawe, pecetowa wersja gry wygląda nieźle nawet na niskich ustawieniach.

Niektórzy zauważają, że Anthem zaprojektowano z myślą o tym, by rosło i ewoluowało w miarę upływu czasu, co pozwala mieć nadzieję, że kiedyś będzie z tego naprawdę świetna produkcja. Zdaniem większości recenzentów obecnie tytuł nie zasługuje na takie miano. Jak można wyczytać w recenzji serwisu VG247 (jeszcze niezwieńczonej oceną), Anthem to „puste doświadczenie, zaprojektowane tak, by przyciągnąć jak najszersze grono odbiorców, jednocześnie wyciskając więcej pieniędzy od tych, którzy uzależnią się od jego psiego projektu”.

Źródło:
"Vergil" - GRY-OnLine
Klemens
2019-02-21 20:36:01
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow