Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

AC Mirage wykorzysta arabską mitologię, przykładem dżin z trailera
Wiadomo już od jakiegoś czasu, że akcja zapowiedzianego na 2023 rok Assassin's Creed: Mirage będzie rozgrywała się w Bagdadzie. Można było więc przypuszczać, iż w grze pojawią się postacie lub jakieś elementy z mitologii arabsko-muzułmańskiej, skoro islam był już obecny w IX-wiecznym Iraku (wtedy, kiedy ma toczyć się Mirage). Oficjalne potwierdzenie ich obecności dostaliśmy niedawno od Sarah Beaulieu, narracyjnej reżyserki tytułu. Podzieliła się ona na swoim koncie na Twitterze ciekawą informacją:

Stwór, którego widzi Basim na zwiastunie, to rzeczywiście dżin. Nazywamy go „jinni”, używamy arabskiego słowa.

Dżiny to demony, które dzięki swoim nadnaturalnym zdolnościom potrafią przyjmować dowolną formę. W mitologii arabskiej występują zarówno dżiny dobre, jak i złe – na zwiastunie mamy raczej do czynienia z tą drugą kategorią. Uważa się ich za mieszkańców pustyń. My oczywiście kojarzymy dżiny z legend, w których człowiek zmusza je do spełniania trzech życzeń.

Beaulieu wspomniała też w swoim tweecie o tym, że twórcy gry widzieli masę teorii fanów związanych z omawianym dżinem, ale żadna z nich nie jest bliska prawdy. Większość z tych spekulacji dotyczyła tego, iż elementy mitologii arabskiej to tylko subiektywny punkt widzenia Basima. To miałoby największy sens, gdyż w Valhalli Eivor widzi Isu pod postacią nordyckich bogów. Dla Basima w Mirage Isu również mogłyby przyjąć formę znaną Asasynowi z jego wierzeń, a dżin byłby wtedy odpowiednikiem Lokiego. Skoro jednak taka opcja nie jest bliska prawdy, być może Ubisoft postawił tym razem na jakiś zupełnie nowy koncept. Przyjdzie nam się o tym przekonać dopiero w przyszłym roku.

Źródło:
"ZuzoliK" - GRY-OnLine
Klemens
2022-09-22 18:07:29
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow