Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

AC: Valhalla to fantazja o wikingach, w grze będzie dyplomacja
Ashraf Ismail – dyrektor kreatywny Assassin’s Creed: Valhalla – udzielił wczoraj wywiadu serwisowi Kotaku. Dzięki rozmowie poznaliśmy kilka nowych detali na temat wspomnianej produkcji, dotyczących m.in. struktury rozgrywki czy nowych typów zadań.

Kluczową rolę w AC: Valhalla odegra osada, którą zbudujemy na angielskiej ziemi, a następnie będziemy rozwijali. Ashraf Ismail podkreślił, że ma to być miejsce pełne życia i unikatowych bohaterów, których gracz będzie mógł stopniowo poznawać. Z czasem wioska się rozrośnie.

Jeśli chodzi o NPC, dużą zmianą, na której się teraz skupiamy, jest osada. A więc wioska jest miejscem, w którym po przybyciu do Anglii osiedlasz swoich ludzi i które następnie starasz się rozwijać. Chcieliśmy się upewnić, że wszyscy w osadzie mają znaczenie dla gracza, że mają imię, twarz, że możesz ich poznać i budować z nimi relacje. Oni żyją w tej osadzie - powiedział dyrektor kreatywny AC: Valhalla.

Wątek i mechanika osady wpływają też na inne aspekty gry – np. oferowane zadania. Są one mniej skupione na walce i morderstwach. Czasem, by osiągnąć cel możemy używać dyplomacji.

Kiedy wyruszasz w świat, wplątujesz się w politykę. Zostajesz wciągnięty w podróż. Dajemy Ci opcje w ramach tego. Czasami oznacza to, że możesz, powiedzmy, negocjować, aby rozwiązać jakiś problem – zauważył Ashraf Ismail. – To nadal Assassin's Creed. To fantazja o wikingach. W grze toczy się wiele bitew i jest wielu wrogów, którzy nie chcą negocjować – dodał.

W Assassin’s Creed: Valhalla znajdziemy zupełnie nowy system rozwoju postaci, który nie będzie wymuszać na graczu grindu. Wiemy, że w grze pojawi się drzewko umiejętności, ale deweloper nie chciał zdradzić żadnych szczegółów na ten temat – na więcej detali będziemy musieli poczekać.

Od czasu Origins wiele się zastanawialiśmy nad progresją i tym, co oznacza ona dla graczy. Mamy nowe podejście do rozwoju postaci w tej grze. Koncepcją jest potęga, która jest zdobywana poprzez, powiedzmy, nabywanie umiejętności przez gracza. (…) Chcemy uniknąć jakichkolwiek dużych blokad progresji – stwierdził Ashraf Ismail.

Kluczową kwestią dla deweloperów jest to, by zawartość oferowana przez grę prezentowała wysoką jakość – ma to być doświadczenie nie tylko długie, ale i warte zapamiętania.

Powiedziałeś, że spędziłeś przy tym (AC: Odyssey - przyp. red.) 100 godzin. Chcę, żebyś mógł mi powiedzieć, że każda z tych godzin była tego warta. Jak wiesz, pracuje nad tym wiele studiów. Ale celem była unikatowość. Chodzi o to, by szanować czas naszych graczy i dać im tajemnice oraz zagadki do rozwiązania. Mówię o tym trochę koncepcyjnie, ale w grze są większe tajemnice. Są większe zagadki, które muszą być rozwikłane, za którymi stoją naprawdę intrygujące rzeczy - przekonywał dyrektor kreatywny AC: Valhalla.

Źródło:
"Aquma" - GRY-OnLine
Klemens
2020-05-19 10:39:47
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow