Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

1979 Revolution na Steam Greenlight - premiera pierwszego epizodu pod koniec roku
Od czasu rozpoczęcia zbiórki na 1979 Revolution pod koniec 2013 roku niewiele słyszeliśmy o tej ciekawej przygodówce, opowiadającej o głośnych wydarzeniach z 1979 roku, znanych pod nazwą rewolucji islamskiej. W dużej mierze wynikało to z nieosiągnięcia kwoty minimalnej potrzebnej do ufundowania gry (prawie 305 tysięcy dolarów przy wymaganych 395 tysiącach dolarów). Niemniej już pod koniec 2014 roku na kickstarterowej stronie produkcji pojawił się wpis informujący o finansowaniu od prywatnych przedsiębiorców, teraz zaś ruszyło głosowanie w ramach Steam Greenlight w celu udostępnienia pierwszego epizodu 1979 Revolution – znanego pod tytułem Black Friday – na platformie firmy Valve. Co więcej, serwis Eurogamer donosi, że stojący na czele tworzącego tę grę studia iNKstories Navid Khonsari (wcześniej pracownik studia Rockstar Games) prowadzi rozmowy z firmami Microsoft i Sony w związku z ewentualnym wydaniem konsolowym (na razie mowa jest jedynie o edycjach na PC oraz systemy iOS i Android).

Jeśli chodzi o datę premiery, Khonsari ograniczył się do wskazania na wrzesień lub październik obecnego roku. Brak dokładnej daty wynika nie tyle z potrzeby ewentualnego dopracowania gry, ile z pragnienia zaoferowania dodatkowych opcji językowych:

„Chcemy zaoferować wybór spośród wielu języków i zrobić to za jednym zamachem. A część z tych języków nie należy raczej do tych uważanych za najważniejsze. Wiecie, francuski, włoski, niemiecki, hiszpański i angielski. Chcemy uwzględnić farsi [język perski – przyp. red.], arabski, rosyjski a także mandaryński. Z tego powodu musimy przesunąć datę premiery o jakieś kilka tygodni”.

Khonsari zwrócił uwagę, że Steam pozwala na przekroczenie granic zachodniego rynku, dzięki czemu gry na platformie Valve dostępne są dla ludzi z całego świata. Nie bez znaczenia jest tu, rzecz jasna, chęć udostępnienia 1979 Revolution graczom z Iranu, jakby nie patrzeć najbardziej zainteresowanych tytułem poświęconym wydarzeniom, które rozegrały się w ich własnym kraju. Na wydanie tam gry w tradycyjny sposób raczej nie ma co liczyć, jako że po ogłoszeniu prac nad nią Khonsari został uznany w Iranie za zdrajcę i ma zakaz wjazdu do kraju.

Źródło:
"Entelarmer" - GRY-OnLine
Klemens
2015-07-10 14:32:57
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow