Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Świat z perspektywy insekta - poznaj polską grę Metamorphosis, inspirowaną twórczością Franza Kafki
Ovid Works zostało założone w 2016 roku przez dwóch przyjaciół. Zainspirowani twórczością Franza Kafki, zaczęli prace nad przygodówką Metamorphosis. Gracze wcielą się w Gregora Samsę, sprzedawcę, który pewnego dnia budzi się i ze zdumieniem odkrywa, że jest insektem. Nagle świat, który go otacza, staje się przytłaczająco ogromny, nawet kałamarz może być barierą nie do pokonania, a plama atramentu niebezpieczną przeszkodą (choć oblanie inkaustem ściany umożliwi wspinaczkę). Gregorowi obiecano pracę, otrzymał on list od organizacji zwanej Wieżą, jednak jak ma wypełnić zadanie jako insekt? Bohater musi znaleźć sposób, by skontaktować się z Josephem - oficjelem wyższego rzędu i swym licealnym przyjacielem. Podróż Gregora będzie pełna humoru i niezwykłych postaci, pozwoli mu zajrzeć w głąb siebie i odnaleźć odkupienie.

W Metamorphosis znajdziemy ręcznie rysowaną grafikę, liczne zagadki związane z otoczeniem i elementy platformowe. Logiczne łamigłówki rozwiążemy, uważnie obserwując otoczenie z widoku pierwszej osoby oraz specjalnej kamery z góry. Czasem w pokonywaniu przeszkód pomogą nam niezwykłe stworzenia. Przemierzymy trzy światy: pierwszy z nich to doskonale znane ludziom rzeczy, np. powierzchnia stołu czy wnętrze szuflady; drugi to zapomniane przestrzenie między ścianami, pod podłogą, zakurzone przesmyki i dziwne obszary zamieszkane przez inne insekty; trzeci to świat abstrakcji, gdzie znajdzie się np. automatycznie sortująca się szafa z dokumentami.

Premiera Metamorphosis planowana jest na jesień 2019. Gra zmierza na PC, PS4, Xboksa One i Nintendo Switch. Jest to druga gra Ovid Works - pierwsza to absurdalna przygodówka VR Interkosmos.

Źródło:
Małgorzata Trzyna - gram.pl
Klemens
2019-02-27 20:34:41
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow