Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

WarCraft: Ostatni Strażnik - Jeff Grubb

„WarCraft: Ostatni Strażnik” Jeff Grubb

Jeff Grubb jest autorem wielu książek z gatunku fantasy, m.in. Bratobójczej Wojny. Z wykształcenia inżynier budownictwa, potrafi zarówno tworzyć światy fantasy (współautor Dragonlance oraz Forgotten Realms), jak i poruszać się w gotowych (Starcraft, Warcraft, Magic: The Gathering). Opis: w okrytej mgłą zapomnienia przeszłości świat Azeroth wypełniały wszelkiego rodzaju cudowne istoty. Tajemnicze elfy i wytrzymałe krasnoludy żyły we względnym pokoju i harmonii z ludzkimi plemionami... aż do chwili, gdy demoniczna armia, znana jako Płonący Legion, na zawsze zniszczyła spokój tego świata. Teraz orki, smoki, gobliny i trolle walczą o władzę nad podzielonymi, skłóconymi królestwami. Wszystko to jest częścią wielkiego, niebezpiecznego planu, który zadecyduje o przyszłości świata.

WarCraft Ostatni Straznik   Jeff Grubb 030006,1


WARCRAFT


Strażnicy Tirisfal to ród wybrańców pełnych niemal boskiej mocy, z których w każdym pokoleniu jeden prowadzi tajemną, samotną wojnę przeciwko Płonącemu Legionowi. Od urodzenia przeznaczeniem Medivha było stać się największym i najpotężniejszym ze szlachetnego zakonu. Jednak od początku jego duszę plamiła ciemność, wypaczając niewinność i zwracając w stronę zła moce, które powinny służyć dobru. Wewnętrzna walka ze złem rozdartego między dwoma przeznaczeniami Medivha zadecyduje o losach samego Azeroth... i na zawsze zmieni świat.

Ostatni Strażnik to trzeci i ostatni zarazem tom z serii książek umieszczonych w świecie WarCraft. Jeśli ktoś nie pamięta lub po prostu nie czytał poprzednich recenzji, to przypomnę, że każdy tom WarCraft stanowi odrębną całość. Jeśliby ułożyć wszystkie tomy WarCrafta chronologicznie, biorąc pod uwagę czas wydarzeń w nich opisywanych, to Ostatni Strażnik powinien być pierwszy w kolejce do czytania. Z jego lektury dowiadujemy się, jak i dlaczego orkowie przybyli do świata Azeroth. Opisane są w nim: upadek Płonącego Legionu oraz początki walk z orkami, szukającym swojego miejsca w nowym dla nich świecie.

Głównym bohaterem jest młody mag pochodzący z Dalaranu – Khadgar. Jego mentorzy wysłali go do mieszkającego w odosobnieniu wielkiego maga Medivha, aby stał się jego uczniem. Czemu tak się dzieje? Khadgar pomimo swojego młodego wieku zdążył poznać większość sekretów największych magów Dalaranu i uznali oni, że ze swoimi zdolnościami mógłby poznać wiele tajemnic Medivha, który od zawsze stanowił obiekt zainteresowania Kirin Tor... Khadgar wyrusza w podróż pełną dziwnych wydarzeń. Gdy dociera na miejsce, widzi na płaskim wierzchołku pagórka wieże z białego kamienia, zwane Karazhan - była to siedziba Medivha. Po przybyciu do bram wieży, młodego maga wita Moroes. Zaufanie (tak brzmi imię Khadgara w języku krasnoludów) przybywa do Medivha, który chcąc go sprawdzić, wydaje mu polecenie posprzątania biblioteki. Gdy po raz pierwszy Khadgar ujrzał bibliotekę maga, zrozumiał, że odnalezienie informacji, o które prosili go mentorzy, będzie rzeczą niezwykle trudną do wykonania. W środku panował istny chaos, jednak ambitny młodzieniec nie poddawał się. W czasie porządkowania biblioteki nasz bohater dochodzi do wniosku, że wieża Medivha to bardzo ciekawe miejsce, przepełnione magią. Mają w nim miejsce wizje, w trakcie których otoczenie zmienia się całkowicie, a uczestnik nie może jej przerwać. Ku zdziwieniu Medivha oraz Moroesa, Zaufanie dokonuje niemożliwego – dzięki młodemu czarodziejowi w bibliotece ponownie zapanował porządek. Po wykonaniu pierwszego zadania Khadgar zostaje uczniem Medivha i wtedy zaczyna się jego prawdziwe szkolenie, codzienne ćwiczenia teorii zaklęć oraz stosowanie ich w praktyce. Poznaje wiele tajemnic maga z Karazhanu, których nie ujawnia nikomu. Dowiaduje się między innymi, że Medivh jest strażnikiem Zakonu Tirisfal. Potężny mag nauczył również Khadgara, jak odpisywać na zaszyfrowane listy od członków Zakonu. W czasie gdy Medivh opuszczał wieżę, Zaufanie wiedziony ciekawością, tworzy zaklęcie, pozwalające mu przywoływać wizje z wieży. Wkrótce młody mag odkrywa, iż Medivh ma zachwiania nastroju, nie poznaje własnego ucznia, rzuca na niego czary i co najdziwniejsze posiada dwa cienie. Czym są wizje? Czy pokazują one przyszłość, czy może przeszłość? Dlaczego Kirin Tor jest tak zainteresowane Medivhem? Czym jest Zakon Tirisfal? Jakie obowiązki niesie ze sobą bycie Strażnikiem? Co jest powodem zaburzeń nastroju maga z Karazhanu? Dlaczego atakuje własnego ucznia, aby po chwili zupełnie o tym zapomnieć? Dlaczego Medivh ma dwa cienie? Kto i dlaczego sprowadził orków do Azeroth?

Podtytuł: Ostatni strażnik. 3
Tytuł oryginalny: Warcraft: The Last Guardian
Autor: Jeff Grubb
Wydawca: Isa
Data Wydania: 2004
Liczba stron: 295
Okładka: broszurowa
Tłumaczenie: Anna Studniarek
Numer Wydania: I
Seria: Warcraft
Język: polski

Książka - WarCraft: Ostatni Strażnik - Jeff Grubb

Autor: Asterix


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow