Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

WarCraft: Dzień smoka - Richard A. Knaak

„WarCraft: Dzień smoka” Richard A. Knaak

Richard A. Knaak to amerykański pisarz fantasy, prywatnie chemik na Uniwersytecie Illinois w Champaign-Urbana. Zainteresował się fantastyką po przeczytaniu książki Andre Norton pt. Storm over Warlock. Lubi czytać, podróżować, jeść i oglądać stare filmy. Jego twórczość koncentruje się wokół smoków - zaczął od pisania książek z cyklu Dragonlance, później stworzył własny cykl Dragonrealm.

Opis: w okrytej mgłą zapomnienia przeszłości świat Azeroth wypełniały wszelkiego rodzaju cudowne istoty. Tajemnicze elfy i wytrzymałe krasnoludy żyły we względnym pokoju i harmonii z ludzkimi plemionami... aż do chwili, gdy demoniczna armia, znana jako Płonący Legion, na zawsze zniszczyła spokój tego świata. Teraz orki, smoki, gobliny i trolle walczą o władzę nad podzielonymi, skłóconymi królestwami. Wszystko to jest częścią wielkiego, niebezpiecznego planu, który zadecyduje o przyszłości świata.

WarCraft Dzien smoka   Richard A


WARCRAFT


W wyniku przerażającego przewrotu wśród najpotężniejszych czarodziejów świata, młody mag Rhonin zostaje wysłany z niebezpieczną misją do kontrolowanej przez orki krainy Khaz Modan. Odkrywa tam ogromny, dalekosiężny spisek, mroczniejszy niż wszystko, co potrafił sobie wyobrazić. Groźba ta sprawi, że wejdzie w niebezpieczny sojusz z pradawnymi istotami powietrza i ognia, gdyż inaczej świat Azeroth może nie zobaczyć następnego świtu.

To oryginalna opowieść o magii, wojnie i bohaterstwie, oparta na popularnej i zdobywającej wiele nagród grze komputerowej firmy Blizzard Entertainment.

Jest to pierwsza z trzech ksiąg (nie należy łączyć ich w trylogię, a także nie wliczać najnowszej książki WarCraft wojna starożytnych: studnia wieczności oraz książki Word of WarCraft: Krąg Nienawiści) napisanych na podstawie gry WarCraft III, która bardzo szybko zdobyła popularność, tak samo jak jej poprzednie części. Wracając do akcji książki: rozgrywa się w czasie trwania wojny ludzi i orków. Głównym bohaterem jest ludzki mag o imieniu Rhonin. Skryty, tajemniczy, zamknięty w sobie z powodu wcześniejszej misji, jaka mu się nie powiodła, a która pociągnęła za sobą konsekwencje. Rhonin niespodziewanie zostaje przywrócony w szeregi magów. Otrzymuje bowiem zadanie, polegające na obserwacji Khaz Modan. Pierwszą osobą, jaką spotyka na swojej drodze, jest piękna elfia łowczyni o imieniu Varessa, która ma za zadanie odprowadzić Rhonina do przystani, by mógł kontynuować swą wyprawę. Mag na późniejszych kartach powieści poznaje gryfich jeźdźców oraz paladynów z zakonu „Białej ręki”. Varessa, Falstad (przywódca gryfich jeźdźców) Rhonin oraz Duncan (Lord głównodowodzący paladynami) wyruszają w dalszą drogę jako eskorta głównego bohatera do brzegów Khan Modan. Gdy są już blisko brzegów Khan Modan, zostają zaatakowani przez smoka, którym dowodzi ork. Rozpoczyna się walka miedzy nimi a smokami (drugi smok ujawnia się w czasie bitwy). Przeskakując o parę rozdziałów dowiadujemy się, że trójka przyjaciół zostaje rozdzielona. Co dalej stanie się z naszym bohaterem? Czy wszyscy się odnajdą? Czy Rhonin wypełni misję powierzoną mu przez najwyższych członków Kirin Tor?

Plusy:
- pisana prostym językiem,
- dużo wspaniałych dialogów,
- zawarty wspaniały świat magii.

Minusy:
- dostępność zakupu książki.

Podtytuł: Dzień smoka
Tytuł oryginalny: Warcraft: Day of the Dragon
Autor: Richard A. Knaak
Wydawca: ISA
Data Wydania: 2001
Liczba stron: 400
Okładka: Miękka
Tłumaczenie: Anna Więch
Numer Wydania: I
Seria: Warcraft
Język: polski

Książka - WarCraft: Dzień smoka

Autor: Asterix


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow