Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Tomasz Piątek - Elfy i ludzie
Tym razem więc radość czytania będą mieli wyłącznie Ci, dla których przyjemnością jest lektura opisów tortur, które z lubością wymyśla kat i same ofiary.

Fabuła powieści nie należy do najbardziej skomplikowanych, ot, można by powiedzieć, że jak na fantasty to nic niezwykłego. Prócz kilku niespodzianek, bynajmniej nie fabularnych, wszystko jest wręcz nużąco przewidywalne. Cesarz robi swoje, krasnoludy swoje, świat razem z Rombem kręci się zgodnie z oczekiwaniami.Akcja leniwie posuwa się do przodu, bynajmniej nie powodując u Czytelnika choćby odrobinę przyśpieszonego bicia serca. A święty obraz... no cóż, wydaje mi się że jakby o nim zapomniano.

Fakt, zdarzy się tu i ówdzie powtórka tego urzekającego, mimo okrucieństwa, stylu Piątka, ale jak dla mnie jest go zdecydowanie za mało. Przekleństwom brak finezji, okrucieństwom oryginalności, wydaje się jakby ostatni tom pisany był niemalże na siłę. Po zakończeniu zaś, nie zostaje ni niedosyt, ni zadowolenie z lektury. Zakończenie, pisane wierszem, nie zachwyca, podsumowując historię Cesarstwa i jego Ukochanych Poddanych.

W ostatnim tomie wyjaśnia się wszystko, żadne pytanie nie zostanie bez odpowiedzi, wszystkie mroki przeszłości rozświetlą między innymi opowieści Cesarza oraz jednego z krasnoludów zmierzających ku Rombowi. Jeśli więc ciekawi Was jak zakończy się seria, nie możecie doczekać się, by sprawdzić czy Jonga dała radę zabić Cesarza, to "Elfy i ludzie" są jak najbardziej dla Was.

Podsumowując: lektura tylko dla tych, których interesuje poznanie losów bohaterów. Bohaterów, którzy spodobali się im w pierwszych częściach. Nie czytać bez ukończenia poprzednich części

Tomasz Piątek - Elfy i ludzie

Gatunek: fantasy
Wydawnictwo: RUNA
Liczba stron: 175
Cena: 19.50 PLN
ISBN: 83-89595-11-7Artykuł pochodzi z wortalu Załoga G. Załoga G - wortal o grach, literaturze i filmie

Autor:: Krzysztof "Matka" Majcher
Autor: Matka
<< poprzednia | 1 | 2


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow