Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Stephenie Meyer - Przed świtem

Stephenie Meyer - Przed świtem

Informacje o książce

dots Tytuł : Przed świtem (Breaking Dawn)
dots Autor: Stephenie Meyer
dots Ilość stron: 720
dots Wydawnictwo: Dolnośląskie
dots Rok wydania: 2009
dots Cena: 39,90 PLN
dots Autor recenzji: „Asiunia”
dots Data recenzji:
dots Ocena: 90/100


Stephenie Meyer mieszka w Arizonie wraz z mężem i trzema synami. W 2005 roku po ukazaniu się „Zmierzchu” księgarze amerykańscy na łamach czasopisma Publishers Weekly obwołali ją najbardziej obiecującą początkującą pisarką roku. Czy słusznie?

„Przed świtem” jest czwartym i najbardziej wyczekiwanym tomem cyklu „Zmierzch”. Odkrywa sekrety wielkiej miłości Belli i Edwarda, niezwykłej pary, której losy porwały miliony osób na całym świecie. Odkąd Bella zakochała się w wampirze jej życie przypomina sen, który czasami zamienia się w koszmar. Rozdarta pomiędzy Edwardem, któremu oddała serce, a wilkołakiem Jacobem Blackiem, z którym łączy ją tajemniczo silna więź, przeżywa piękny, ale i burzliwy rok. Bije się z myślami, zadręcza o los najbliższych i wymyka się wrogom. Dociera w końcu do momentu, w którym musi podjąć ostateczną decyzję. Czy stanie się częścią świata nieśmiertelnych czy jednak pozostanie człowiekiem?

SMeyerPswitem 141959,1


Powieść została napisana w inny sposób niż poprzednie części. Składa się bowiem z trzech ksiąg. Pierwszą z nich opowiada Bella. Nie jest ona zbyt długa. Opisuje krótką przestrzeń czasową od momentu oficjalnych zaręczyn, przez ślub i wesele, a skończywszy na podróży ślubnej i miesiącu miodowym, który kończy się nieoczekiwanie dużo wcześniej niż powinien. W drugiej księdze opowiadającym staje się Jacob. Będąc złym na Belle za jej jakże głupią decyzję, ciągle martwi się o jej życie. Wie jednak, że jeżeli Edward przemieni ją w zimną istotę, złamie pakt i rozpocznie się wojna. Kiedy dowiaduje się o chorobie swojej przyjaciółki niezwłocznie udaje się do domu Cullenów, gdzie dowiaduje się czegoś strasznego. Bella jest w ciąży. Staje między młotem a kowadłem. Jest wściekły, że dziewczyna chce urodzić dziecko co może być dla niej śmiertelne, ale z drugiej strony jego uczucie do niej nakazuje mu być przy niej i wspierać ją. Musi dokonać wyboru. Księga trzecia to ponownie historia oczami Belli, ale już innej. Serce nie wytrzymało porodu. Przygotowany Edward wstrzyknął w jej serce dawkę jadu i pozostało czekać. Na świat przyszła dziewczynka imieniem Renesme. To właśnie z jej powodu na rodzinę Cullenów ma nadciągnąć straszliwy gniew przywódców Volturi.

Kolejne strony trzymają w napięciu aż do samego końca. Jaką decyzję podjął Jacob? Czemu wszystkiemu winna była dziewczynka? Kto wygrał bitwę? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdują sie na kartach „Przed świtem”.

Według mnie był to najlepszy tom, choć pozostałe również wywarły dobre wrażenie. Podtrzymujące się napięcie przygotowało mnie na walkę pełną trupów, odrywanych kończyn i płomieni. Niestety w tym momencie się zawiodłam. Nie było trupów, a nawet walki jako takiej. Nie zmienia to jednak faktu, że książka bardzo mi się podobała.


„Asiunia”
E-mail autora: iskierka8ruda(at)wp.pl
Autor: Asiunia


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow