Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Sherrilyn Kenyon - Objęcia nocy

Sherrilyn Kenyon - Objęcia nocy

Informacje o książce

dots Tytuł: Objęcia nocy (Night Embrace)
dots Autor: Sherrilyn Kenyon
dots Ilość stron: 432
dots Wydawnictwo: MAG
dots Rok wydania: 2011
dots Cena: 35,00 PLN


„Objęcia nocy” to drugi tom cyklu „Mroczny Łowca”, o czym zorientowałem się po lekturze tej książki. Nasunęło mi to myśl, że jest to pozycja, którą możemy traktować jak osobną książkę bez potrzeby zaglądania do poprzedniczki. Seria ta nie posiada ścisłej ciągłości, a każda książkę możemy traktować oddzielnie.

Otóż w drugiej części dokładniej poznajemy jednego z mrocznych łowców, Talona. Był on za dawnych czasów celtyckim wojownikiem, który został przeklęty przez bogów. Umierając zawarł pakt z Artemidą (tak, tą grecką). W zamian za możliwość dokonania zemsty na klanie, który go zdradził, oddał duszę i rozpoczął służbę jako mroczny łowca. Przysiągł, że przez wieczność będzie walczył z Daimonami (to takie demony potrafiące przybierać ludzki kształt), aby ochraniać ludzkie dusze. I przez grubo ponad 1000 lat wszystko było w porządku, dopóki nie spotkał kobiety o dziwacznym imieniu Sunshine (dosłowne tłumaczenie: światło słoneczne).

Owa Sunshine jest, jakże inaczej, piękna, seksowna i niezależna. Problem w tym, że przy niej ożyły marzenia Talona o rodzinie, miłości – rzeczy, bez których obywał się przez wiele wieków. Jak to z tego typu miłością bywa, główni bohaterowie zostają przez nią wciągnięci w wir niebezpieczeństw i nieoczekiwanych zdarzeń.

SherrilynKenyon2 200516,1


To tyle a propos wstępu. Czy można cos jeszcze dodać? Właściwie to niewiele. Pozycja niczym szczególnym się nie wyróżnia, to typowa hybryda romansu z marnej jakości fantasy, gdzie autorka powciskała najróżniejsze elementy z wierzeń różnych ludów. Wyszło jej to nieciekawie, różnorodność bóstw z panteonu greckiego i celtyckiego nuży, a ich kreacje są puste i zniechęcające.

Podobnie ma się z językiem, jest niemiłosiernie sztywny, szczególnie w przypadku dialogów. „Objęcia nocy” są przesiąknięte seksem, stronice opisujące łóżkowe wyczyny Talona i Sunshine (skąd to imię?) stanowią przerywnik między walką mrocznych łowców z Daimonami albo suchymi rozmowami, które prowadzą. Czasami wygląda to tak, jakby autorka próbowała na siłę połączyć romans z fantastyką. Osobiście uważam, że z fantastyki powinna zrezygnować. Romanse łatwiej pisać i można na nich więcej zarobić.

Czy jest coś dobrego w tej książce? Na upartego powiedziałbym, że okładka i czytelna czcionka. No i może jedna postać: wredny mroczny łowca o imieniu Zarek, którego komentarze chętnie bym umieścił w tej recenzji, tyle, że zamiast do Talona, odnosiłyby się do „Objęć nocy”. No i fakt, o którym wspomniałem na początku, pomimo, iż to druga część, to jednak można ją ze spokojnym sumieniem przeczytać, jako samodzielną książkę.

Druga część cyklu „Mroczny Łowca” spodoba się fanom soft-porno, romansu z gatunku „Zmierzchu” albo filmów typu „Łowcy wampirów”. Ja niestety nie przepadam za żadna z tych rzeczy, więc na zwolennika tego typu literatury się nie nadaję. Polecam za to, aby zapoznać się z rzeczą, którą można przeczytać, aby poznać wartość książek naprawdę wartościowych.


Michał „Regis” Bonk
E-mail autora: radagast90(at)o2.pl
Autor: Regis


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow