Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Pierdomenico Baccalario - Sklepik Okamgnienie. Walizka pełna gwiazd

Pierdomenico Baccalario - Sklepik Okamgnienie. Walizka pełna gwiazd

Informacje o książce

dots Tytuł :Sklepik Okamgnienie. Walizka pełna gwiazd (Una valigia di stelle)
dots Autor: Pierdomenico Baccalario
dots Ilość stron: 237
dots Wydawnictwo: Firma Księgarska Jacek i Krzysztof Olesiejuk - Inwestycje sp.z o.o.
dots Rok wydania: 2013
dots Cena: 24,99 PLN
dots Autor recenzji: Michał „Spiderlo” Mazik
dots Data recenzji:
dots Ocena: 70/100


Słyszeliście może o cudownej lampie Aladyna? Szklanych pantofelkach Kopciuszka? A o latającym dywanie? I myślicie, że magiczne przedmioty istnieją tylko w baśniach? Wobec tego jesteście w błędzie! Ale żeby się o tym przekonać, musielibyście poznać malowniczą wioskę położoną w samym sercu Szkocji, w której ma zostać otwarty tajemniczy sklep…

Pieczę nad nim po raz pierwszy od wielu lat będzie sprawować rodzina Lilych i właśnie dlatego do Applecross przybywa pan Locan ze swoją córką - Aiby. Tymczasem Finley McPhee dowiaduje się, że z powodu licznych nieobecności będzie musiał powtarzać klasę i za karę w czasie wakacji wielebny Prospero przydzieli mu różne obowiązki. Pewnego dnia, kiedy chłopak zastępuje miejscowego listonosza, natrafia na dziwny list, który na zawsze wszystko odmieni.


„Jeden król. Dwóch synów. Ostatni, który przybędzie na swoim koniu, zostaje królem. Młodszy wskakuje na konia i galopuje. Zatem wygrywa siłą rzeczy ten drugi. Ale...Dlaczego to takie proste? Dlaczego młodszy syn śpieszy się, by wsiąść na konia, i rusza galopem?” - czasem zagadka może uratować życie a proste wbrew pozorom łamigłówki sprawią, że młodzieniec pokona Olbrzyma. Wszystko jest możliwe w powieści „Sklepik Okamgnienie. Walizka pełna gwiazd” P.D. Baccalario, gdzie magia miesza się z realnym światem a nieświadomi tego mieszkańcy toczą swoje monotonne żywoty „szaraków”.

Pierdomenico Baccalario   Sklepik Okamgnienie


Małe miasteczko, ci sami znajomi i sąsiedzi, atrakcje w postaci plotek – taka była codzienność Finley'a MPhee. Główne wydarzenia rozgrywają się bowiem w szkockim miasteczku Applecross i okolicach. Niewielka mieścina to dwie drogi, ozdobna fontanna, pub, kilka przedsiębiorstw oraz gospodarstw rolnych. Nic ciekawego – jak łatwo można domyśleć się. Niefrasobliwy chłopiec stara się więc umilać czas spacerami i łowieniem ryb. Czyni to z taką pasją, że zaniedbuje szkołę i nie zdaje do następnej klasy. Wydawać się może, że tego roku największe emocje będą towarzyszyły mu podczas...rozmowy z rodzicami. Nie wie jeszcze, że wkrótce spotka Aiby Lily - niezwykłą dziewczynę, której ojciec zajmuje się kolekcjonowaniem magicznych przedmiotów. W chwili gdy Finley odnajdzie tajemniczy list w butelce z zagadką, jego życie ulegnie zmianie. Młodzieniec odkryje niezwykły świat magii i związane z tym niebezpieczeństwa. Wkrótce magiczny sklepik i jego właściciele znajdą w krytycznej sytuacji, Finley natomiast będzie jedyną osobą, która będzie potrafiła im pomóc.

„Sklepik Okamgnienie. Walizka pełna gwiazd” P.D. Baccalario zawiera cały pakiet artefaktów – od potężnych (i znanych), takich jak peleryna niewidna, po mniej popularne, choć równie przydatne – złoty atrament, kij podróżny i pająka reperatora. Oprócz magicznych przedmiotów w powieści nie zabrakło „manualnych” czarów, fantastycznych stworów, czyli Olbrzymów, i oczywiście dużej dawki przygód. Opowieść włoskiego pisarza jest interesująca – chociaż może wydawać się, że zbyt późno nabiera rozpędu i zbyt szybko kończy się. Zakończenie po prawdzie nie zaskakuje i jest pozytywne, jest to jednak standard w powieściach dla dzieci i młodzieży, nie należy więc traktować tego jako niedociągnięcia.

Język pisania jest dużym atutem recenzowanego tytułu. P.D. Baccalario słynie z pisania książek dla młodszego czytelnika i tym razem również nie zawodzi. Bardzo sprawnie potrafił wczuć się głównego, nieletniego bohatera i nakreślić jego problemy, wątpliwości i fascynacje. To nadaje odpowiedniego klimatu powieści.

„Sklepik Okamgnienie. Walizka pełna gwiazd” to niezła pozycja dla młodszych czytelników. Książka zawiera wszystko co potrzebne, aby lektura była przyjemnością: dobrą, chociaż szybko kończącą się przygodę, pomysłowego, ale nieśmiałego bohatera, niecnego (jednak nie przerażającego) przeciwnika i pewną dawkę magii. Takie połączenie – ani za dużo, ani za mało – powinno być strzałem w dziesiątkę.


Michał „Spiderlo” Mazik
E-mail autora: michalmazik(at)gmail.com
Autor: Spiderlo


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow