Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Petra Neomillner - Słodka jak krew

Petra Neomillner - Słodka jak krew

Informacje o książce

dots Tytuł: Słodka jak krew (Sladká jak krev)
dots Autor: Petra Neomillner
dots Ilość stron: 408
dots Wydawnictwo: Fabryka Słów
dots Rok wydania: 2009
dots Cena: 31,90 PLN


„Jeśli ona jest słodka to w żyłach płynie na kwas akumulatorowy”

Takie nietypowe zdanie widnieje na okładce książki. Szczerze mówiąc książkę nabyłem z chęci przeczytania czegoś nowego. O autorce nigdy wcześniej nie słyszałem, dlatego nie byłem pewien czego się spodziewać. Kolejnej oklepanej opowieści o wampirach??

Pierwsze strony jednak rozwiały moje wątpliwości. Książka jest napisana bardzo prostym, przystępnym językiem, nie traci jednak na wartości. Główny wątek fabuły dotyczy wojny wampirów. Niby nic nowego i w wielu tego typu opowieściach już to było, jednak tutaj autorka wprowadza coś nowego. Konflikt wybucha bowiem w wyniku niekontrolowanych ugryzień, co skutkuje zbyt dużą ilością nowych, młodych wampirów.

PetraNS 234607,1


Akcja toczy się w Pradze i jej okolicach. Pozwala to stworzyć niesamowity klimat miasta. Ciekawą nowością jest fakt, że akcja toczy się zarówno w nocy jak i za dnia. Główna bohaterka, Tina, jest bowiem odporna na działanie światła słonecznego, które spopiela resztę wampirów. Tina, na zlecenie najstarszego wampira w mieście, rozpoczyna śledztwo w sprawie mordercy, którego ofiarami padają bezdomni i prostytutki. Bohaterka współpracuje z policjantem o imieniu Ber. Tutaj autorka ponownie zaskakuje: Ber jest niedźwiedziołakiem - niedźwiedzim odpowiednikiem wilkołaka. Wilkołak również się pojawia jednak tylko przez chwilę i ma raczej nieciekawą rolę. Czytelnikowi pozostawiam odkrycie jaką. Tina dostaje do pomocy wampira z Niemiec, Kaya. Fakt ten jest o tyle ciekawy, że Kay jest „prawdziwym” wampirem, a na dodatek zabójcą. Specjalizuje się w likwidowaniu wampirów.

Bohaterka podczas swojego śledztwa odkrywa zaskakujące tajemnice świata wampirów, spotyka mniej lub bardziej podejrzanych typów, masakruje kilkanaście innych wampirów, paluje i strzela czyli wszystko co powinno się znaleźć w dobrym filmie sensacyjnym.

Autorka przygotowała jeszcze jedną niespodziankę. Książka nie nadaje się raczej dla dzieci. Zawiera bowiem wulgaryzmy i opisy scen seksualnych. Niecenzuralne słownictwo jednak nie odstrasza, gdyż zostało idealnie wkomponowane w całość tekstu i jest łatwostrawne i nie razi. Podobnie jest z opisami seksu. Nie są to opisy niesmaczne czy brutalne, chociaż jak na wampiry przystało są to akty niecodzienne, jak chociażby klub sado-maso, do którego Tina zostaje zaproszona przez napalonego nastolatka.

Na koniec nie mogło zabraknąć wątku miłosnego. Praktycznie na samym końcu i dzięki temu wydaje mi się, że książka nie traci przez to swego mrocznego klimatu.

Biorąc pod uwagę te wszystkie „składniki” mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że ta książka to „koktajl”, który każdy fan wampirów z przyjemnością wypije i na pewno mu się nie cofnie, a zakończenie pozwala mieć nadzieję na miłą dolewkę.


Michał „ICE” Ejsymont
E-mail autora: icemaster(at)buziaczek.pl
Autor: ICE


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow