Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Paul Kieve - Hokus Pokus

Paul Kieve - Hokus Pokus

Informacje o książce

dots Tytuł: Hokus Pokus (Hocus Pocus)
dots Autor: Paul Kieve
dots Ilość stron: 304
dots Wydawnictwo: Telbit
dots Rok wydania: 2010
dots Cena: 39,90 PLN


„Hokus Pokus” autorstwa Paul’a Kieve z pozoru wydaje się być pozycją przeznaczoną dla młodszych czytelników, wrażenie takie daje nie tylko sam tytuł ale również okładka, czy też wygląd wnętrza. Każda strona opatrzona jest ozdobną ramką, czcionka jest duża, a co kilka kartek podziwiać można ilustrujące tekst rysunki. Wszystko to sprawia dość mylne wrażenia, gdyż po zapoznaniu się z tą książką, mogę spokojnie stwierdzić, że jest to lektura dla osób w każdym wieku.

Recenzję chciałabym zacząć od przybliżenia postaci autora - otóż Paul Kieve, jest znanym w Wielkiej Brytanii magikiem - iluzjonistą. Z jego zdolności korzystają między innymi Andrew Lloyd Webberem czy Sam Mendes, doceniony został również przez wytwórnie Walta Disneya i Warner Brothers Films, które to regularnie wykorzystują talent magika przy swoich produkcjach. Warto również wspomnieć, iż autor był głównym doradcą podczas prac nad filmem Harry Potter, udzielając cennych rad całej ekipie, jego występy charakteryzują się magią wplecioną w bajeczne opowieści - tego samego doświadczamy podczas lektury „Hokus Pokus”

. Fabuła książki kręci się wokół młodego adepta magii, a dokładniej wokół jego niecodziennych gości. Nasz bohater, zafascynowany pracą iluzjonisty, osiągnął już dość wysoki szczebel kariery, jednak nie zapomniał o postaciach, dzięki którym zainteresował się tą dziedziną sztuki. Wizerunki najznamienitszych sław iluzjonizmu zdobią całe jego londyńskie mieszkanie, plakaty z najgłośniejszych spektakli ukazują całą historię tej niecodziennej profesji. Akcja rozpoczyna się już na początku, otóż w przedziwny i jednocześnie cudowny sposób postaci z plakatów zstępują do świata rzeczywistego, postanawiając podzielić się swoją wiedzą i tajemnicami z naszym bohaterem. Nie muszę chyba mówić jak wielkie jest jego zaskoczenie, niedowierzanie ale i radość - otóż stoi przed nim możliwość poznania sekretów wielkich mistrzów, których podziwiał od dzieciństwa.

Paul Kieve   Hokus Pokus 235858,1


Książkę trudno jednoznacznie sklasyfikować, gdyż nie jest to typowa powieść, znajdziemy w niej wiele elementów poradnika - opisy tricków karcianych, sztuczek iluzjonistycznych oraz bardziej spektakularnych pokazów magii. Wszystko to w bardzo przystępnej i łatwej w odbiorze formie. Jednak to nie wszystko co zawiera książka - otóż przed każdym spotkaniem z kolejnym gościem, główny bohater przybliża nam historię danej postaci. Dowiadujemy się o początkach, przebiegu i końcu kariery każdego znanego iluzjonisty, niektórzy z nich nie byli mi znani, jednak większość nazwisk niejednokrotnie obiła mi się o uszy. Muszę przyznać, iż opowieści te bardzo mnie wciągnęły a opisy sztuczek magicznych okazały się bardzo interesującą lekturą.

Paul Kieve najwyraźniej ma nie tylko talent iluzjonistyczny, ale również literacki, gdyż książkę czyta się bardzo przyjemnie, jest łatwa w odbiorze, klarowna, sensownie podzielona na rozdziały, opisy są dokładne i plastyczne a całość nie pozwala na nudę. Wydanie również zasługuje na pochwałę - twarda, ilustrowana oprawa, czytelna czcionka, grafika wewnątrz, o której wspominałam wcześniej, sprawiają bardzo dobre wrażenie. Całość zasługuje na zainteresowanie i wbrew pozorom, może spodobać się nie tylko najmłodszym. Lektura „Hokus Pokus” sprawiła mi wiele przyjemności i z pewnością mogę ją polecić każdemu - a w szczególności pragnącym choć odrobinę zgłębić tajniki iluzjonizmu.


Karolina „Villemo” Ziółkowska
E-mail autora: karolina_ziolkowska1(at)o2.pl
Autor: Villemo


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow