Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Laurell K Hamilton - Śmierć mrocznego lorda

Laurell K Hamilton - Śmierć mrocznego lorda

Informacje o książce

dots Tytuł: Śmierć mrocznego lorda (Death of a Darklord)
dots Autorzy: Laurell K. Hamilton
dots Ilość stron: 364
dots Wydawnictwo: Zysk i S-ka
dots Rok wydania: 2010
dots Cena: 27,90 PLN


Laurell K. Hamilton jest autorką znaną chyba najbardziej z cyklu o pogromczyni wampirów, pani detektyw Anicie Blake. Jako że zapoznałam się już z ą serią, ze sporym zaciekawieniem sięgnęłam po inną pozycję autorki: „Śmierć mrocznego lorda” - tym razem mamy tu do czynienia z zupełnie nowym światem i bohaterami... Choć nie tak do końca.

Zacznijmy może od postaci, jakie przewijają się przez karty książki: Elaine - młoda dziewczyna, która to dopiero odkryła swoje magiczne umiejętności, pełna zapału do ich rozwijania i pomocy w walce ze złem, jej ojciec Jonathan - tropiciel magów, który z racji talentów swojej córki musi odrobinę zmienić swoje negatywne nastawienie do wszystkiego co z magią związane. Gersalius - przewodnik i nauczyciel młodej adeptki, Calum, którego złe wybory sprowadzą na skraj przepaści, zaś jego poszanowanie ludzkiego życia pozostawia wiele do życzenia, Konrad Burn - cel władcy ciemności, Harkona Lukasa.

Całość wydarzeń toczy się w interesującym świecie pełnym wampirów, potworów i zombie, a na czele całego zła stoi Harkon, władca ciemności uwięziony w swoim własnym światku. Właśnie ta niewola sprowadza wiele nieszczęść, gdyż nasz mroczny pan, pragnąc nieco więcej wolności, sprawia niecodzienne problemy. Pierwszym z kłopotów zafundowanych przez Harkona są ataki żywych trupów, z którymi to do walki stają nasi bohaterowie. Grupa wymienionych przeze mnie postaci ma na celu powstrzymanie negatywnych skutków poczynań Lukasa i rozwikłanie wielu zagadek. Skoro jesteśmy już przy zagadkach, warto wspomnieć, że domeną Hamilton jest stworzenie wątków detektywistycznych, skomplikowanych łamigłówek, które to mają uniemożliwić czytelnikowi przedwczesne domyślenie się zakończenia. Trzeba przyznać, że kobieta ma do tego smykałkę, gdyż niejednokrotnie potrafiła mnie zaskoczyć nagłym zwrotem wydarzeń i odpowiedziami, których faktycznie bym się nie domyśliła. Właśnie ten kryminalny smaczek obecny w książkach Hamilton, nadaje im pewnej specyfiki i świeżości, dochodzenie do prawdy, rozwiązywanie zagadek przez bohaterów wciąga i nie wiadomo kiedy sami zaczynamy intensywnie myśleć nad możliwymi odpowiedziami.

Laurell K Hamilton   Smierc mrocznego lorda 232350,1


Warto również zwrócić uwagę na kreację bohaterów, gdyż moim zdaniem jest ona bardzo dobra - każda postać przedstawiona jest dokładnie, ma swoją specyficzną naturę, wzbudza zainteresowanie i jest autentyczna (oczywiście jak na powieść fantasy). Opisy wydarzeń, akcja, wszystko jest dynamiczne i wciągające, książkę czyta się bardzo szybko, w szczególności biorąc pod uwagę fakt, iż nie należy do zbioru zbyt grubych tomiszczy. Autorka ma również talent do niezwykle plastycznych opisów - w każdym razie do mnie one docierają - bez problemu mogę sobie wyobrazić każdą postać czy miejsce pojawiające się w książce. Wszystko to zaburzone jest w odrobinę mrocznym klimacie.

Wydaje mi się, że każda kolejna pozycja tej autorki znajdzie się w mojej biblioteczce - jej styl i pomysły w jakiś sposób do mnie przemawiają i sądzę, że są godne uwagi. Pomimo iż nie jest to lektura jakiś najwyższych lotów, to jednak nie można jej też nic zarzucić - „Śmierć mrocznego lorda” jest pozycją, która powinna spodobać się dużej grupie czytelników, mogłaby być również niezłym wprowadzeniem do twórczości Laurell K. Hamilton, jeśli ktoś do tej pory nie miał styczności z tą autorką.


Karolina „Villemo” Ziółkowska
E-mail autora: karolina_ziolkowska1(at)o2.pl
Autor: Villemo


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow