Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Książki z serii Forgotten Realms

Książki z serii Forgotten Realms

Książki z serii ForgotenRealms są bardzo popularną i ciekawą lekturom, a ten dział będzie Wam to usiłował wmówić, lub po prostu informował tych, którzy są już nawróceni.

Tak więc dzisiaj omówię w dużym skrócie serię książek, które zostały napisane na podstawie wspaniałych gier komputerowych o tych samych tytułach. Oczywiście chodzi tu o serię Baldur's Gate. Są one tak jak i inne książki z tego typu napisane na podstawie systemu: Dungeons&Dragons.

Zacznijmy od książki Wrota Baldura. Została ona napisana, przez Philip'a Athans'a, a przetłumaczona przez: Rafała Gałeckiego. Jest napisana na podstawie gry o tym samym tytule, więc fabuła książki splata się z tą znaną przez graczy. Oczywiście autor dał się porwać wyobraĽni, więc czytając nie będziemy przeżywać tych samych przygód co na komputerowej adaptacji, co prawda główny wątek jest ten sam, ale reszta jest w dużym stopniu zmodyfikowana. To dobrze, ponieważ tą samą historię możemy ujrzeć na dwa sposoby. Na końcu książki jest krótki opis tego co możemy znaleĽć w książce: "Bhaal musi Być Powstrzymany! Ktoś sabotuje kopalnie rudy żelaza na Wybrzeżu Mieczy, popychając dwa potężne królestwa do krwawej wojny, a młodego wojownika na trop niewyobrażalnej tajemnicy. Źli bogowie, olbrzymie pająki, zabójcze sobowtórniaki, odrażające ghule i niegodziwi Zhentarimowie budzą się do życia w tętniącej akcją powieści ,,Wrota Baldura", będącej literackim rozwinięciem komputerowej gry firmy BioWare i Interplay.". Rzeczywiście, akcja książki jest wciągająca, szczególnie dla tych którzy grali w grę BG, a język książki stoi na dobrym poziomie. Jedynym większym mankamentem, jest cena książki, jednak wszystkie tytuły FR nie są zbyt tanie, a BG jest jedną z tańszych (19.95zł). Ale czy ta cena nie jest warta kilku godzinnej dobrej zabawy. W końcu czytanie książek ponoć uczy, ale przecież nikt nie czyta lektur szkolnych, więc jedyne wyjście to książki fstasy ;).

| 1 | 2 | następna >>


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow