Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Konrad T. Lewandowski - Czas egzorcystów

Konrad T. Lewandowski - Czas egzorcystów

Informacje o książce

dots Tytuł : Czas egzorcystów
dots Autor: Konrad T. Lewandowski
dots Ilość stron: 364
dots Wydawnictwo: Zysk i S-ka i Chimaera
dots Rok wydania: 2014
dots Cena: 34,90 PLN
dots Autor recenzji: Dawid „Morfeusz” Parzniewski
dots Data recenzji:
dots Ocena: 90/100


Konrad T. Lewandowski, polski pisarz z Warszawy, znany z takich książek jak „Pacykarz”, czy „Magnetyzera”, tym razem oferuje nam utwór, w którym przenosi nas w świat gdzie nie ma wyraźnego rozdziału państwa od Kościoła, a najważniejsze decyzje są narzucane przez duchownych.

Autor pragnie ukazać przerażającą wizję świata, opętanego przez egzorcyzmy i kult świętych do tego stopnia, że staje się on groźny dla całego społeczeństwa. W świecie tym, życie ludzkie jest marnością i nie znaczy kompletnie nic wobec wielkiego bożego planu.

Konrad T


Utwór Konrada T. Lewandowskiego w sposób sugestywny i skłaniający do refleksji, nad otaczającym nas światem kościelnej hierarchii, prezentuje wizję drugiego średniowiecza, która zdobywa wielu wiernych wyznawców, skłania ich do barbarzyńskich zachowań i przemienia w wynaturzone potwory, zdolne do gwałtu lub zabójstwa, dla osiągnięcia ostatecznego sukcesu.

Pisarz zwraca również uwagę czytelników na bezkarność i głupotę, którą często można dostrzec w działaniach Kościoła. Wystarczy wspomnieć o poruszonym przez niego problemie bezkarności księży wobec prawa świeckiego, czy nieumiejętności odróżnienia opętania od „zwykłej” choroby psychicznej, przez nich samych i osoby dla nich pracujące.

Książka „Czas egzorcystów” pozwoliła mi bliżej przyjrzeć się trybom Kościoła katolickiego i poznać mechanizmy nim rządzące. Podczas wielu godzin czytania, tej znakomitej przedstawicielki polskiego kryminału, wielokrotnie byłem zmuszony do przemyśleń na temat tego, dokąd zmierza ten świat i całe społeczeństwo, i na koniec: jak wiele złych, okrutnych rzeczy jesteśmy gotowi zrobić drugiemu człowiekowi, dla własnej korzyści lub w drodze do osiągnięcia zamierzonego celu i satysfakcji?

Przeczytałem i zdecydowanie polecam.


Dawid „Morfeusz” Parzniewski
E-mail autora: parznies98(at)gmail.com
Autor: Morfeusz


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow