Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Kate Elliott - Książę psów

Kate Elliott - Książę psów

Informacje o książce

dots Tytuł : Książę psów (Prince of Dogs)
dots Autor: Kate Elliott
dots Ilość stron: 600
dots Wydawnictwo: Zysk i S-ka
dots Rok wydania: 2014
dots Cena: 49,90 PLN
dots Autor recenzji: Piotr „Klemens” Kociubiński
dots Data recenzji:
dots Ocena: 70/100


Henryk, król Wendaru, podróżuje z dworem przez swe królestwo, walcząc ze zbuntowaną szlachtą. Podczas walk o odbicie Gentu spod okupacji okrutnych Eików więźniowie przeznaczenia - Sanglant, Liath, Alain i Piąty Syn - toczą własne bitwy przeciw niemal niezwyciężonym wrogom. Więziony przez Eików Sanglant walczy, aby zachowac resztki świadomości. Liath opłakuje rzekomo zmarłego Sanglanta i stara się rozwikłać tajemnice swej przeszłości. Alain pragnie życia w pokoju, a trafia w środek wojny z Eikami. Piąty Syn, pogardzany potomek wodza Eików, wraca do kraju swych ziomków, by na żądanie ojca zebrać armię. Jednak czas pokaże, kto z nich zwycięży i jaką przyjdzie im zapłacić cenę...

„Książę psów”, w odróżnieniu od pierwszej części cyklu, ukazuje nam uniwersum serii oczami znacznie większej ilości osób niż dotychczas. Już w samym prologu poznajemy nowe postaci, do losów których fabuła będzie od czasu do czasu wracała, ale dane nam będzie zaobserwować inne już znane, dotychczas będące tylko podmiotami postrzeganymi przez innych.

Losy bohaterów nieodmiennie krążą wokół wydarzeń z „Królewskiego smoka”, wskazując, iż każda akcja musi wywołać reakcję. Takoż miasto Gent jak było, jak i pozostaje w orbicie zainteresowań niemal wszystkich zainteresowanych, których losy pchają do spotkania się w jednym miejscu i czasie.

Kate Elliott   Ksiaze psow 114318,1


Osobiście dość żałuję, iż autorka, jakkolwiek garściami, ba, wręcz rękoma unurzanymi po łokcie, sięga do tradycji zachodnioeuropejskiego średniowiecza, takoż nie sili się na większe uwiarygodnienie swego świata, chociażby przez wytłumaczenie źródłosłowów wielu imion i innych neologizmów, które w naszym świecie mają określone korzenie, a których w uniwersum pióra Elliott brak.

„Książę psów” zawiera mniej scen „męczących” niźli to było w przypadku poprzedniej odsłony, sprawiając przez to wrażenie, iż autorki nie duszą jakieś mroczne kompleksy czy pragnienia. Momentami wszakże tego rodzaju wrażenie powraca i nie za każdym razem jest to uzasadnione psychologicznie bądź fabularnie.

Druga odsłona cyklu ma swoje wady i zalety, które z pierwowzorem pozostają niejako w relacji krzyżowania. Jako że jest cechy te pozostają niejako w wyważeniu, „Książę psów” dostarcza równorzędnej przyjemności z lektury tej płynącej z obcowania z pierwszą częścią cyklu.


Piotr „Klemens” Kociubiński
E-mail autora: klemens(at)sztab.com
Autor: Klemens


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow