Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Katarzyna Anna Olszaniecka - Zemsta drugiej żony

Katarzyna Anna Olszaniecka - Zemsta drugiej żony

Informacje o książce

dots Tytuł: Zemsta drugiej żony
dots Autor: Katarzyna Anna Olszaniecka
dots Wydawca: Zysk i S-ka
dots Rok wydania: 2010
dots Ilość stron: 312
dots Cena: 29,90 PLN


Zemsta porzuconej kobiety - temat zwykły, często powtarzany i przerobiony w każdym aspekcie. Słowem nic, co zapowiadałoby dobrą książkę, jednak „Zemsta drugiej żony”, jest powieścią nietypową i można się nawet pokusić o stwierdzenie, że innowacyjną.

Powieść ma formę pamiętnika, opisuje jedenaście miesięcy z życia głównej bohaterki, Żony. Stylizacja na pamiętnik bardzo przypadła mi do gustu, podział na miesiące – rozdziały nadaje przyjemnego klimatu. Książka jest po brzegi wypełniona humorem i ironią. Wyczuwa się także między wersami, że autorka w powieść włożyła dużo siebie. Zemsta… nie zarzuca czytelników problemami głównej bohaterki, raczej częstuje przemyśleniami, pełnymi pozytywnego nastawienia, wewnętrznej siły i wyrafinowanego humoru. Zaskakuje także lekkość przekazu treści i swoisty kontakt z odbiorcą.

To, co mnie w tej powieści naprawdę urzekło, to fakt, że nie jest to kolejna historyjka o miłości, mniej lub bardziej błaha, z różnym stopniem rozwinięcia wątków pobocznych, tylko powieść ku pokrzepieniu złamanych serc. I nie mam tu na myśli rad dla porzuconych, jak zapomnieć o eks. To solidna dawka pisanego śmiechu.

Katarzyna Anna Olszaniecka   Zemsta drugiej zony 121609,1
Troszkę mi w tym wszystkim zabrakło akcji i wyraźnego zarysowania fabuły. Motywem przewodnim jest zemsta na niewiernym mężu, a raczej myślenie o niej, a całkowicie podocznymi torami powieści są natomiast jakiekolwiek inne zdarzenia w życiu Żony. Co do wątku zemsty, to plusem jest to, że mimo dużej częstotliwości występowania nawiązań, wspomnień i opisów ten motyw nie zanudza, ale jest gwoździem powieści. W książce nie ma jednak wyraźnego zaakcentowanego zakończenia, równie dobrze książka mogłaby się zakończyć w połowie i nikt by nie zauważył różnicy. Mam też trochę zastrzeżeń co do samej bohaterki – wydała mi się ona zbyt infantylna, jak na 48-letnią kobietę (o tym informuje nas minirecenzja z tyłu książki) Dużo jest typowo nastolatkowych przemyśleń i zachowań, zupełnie nie pasujących do dojrzałej osoby.

Zemsta drugiej żony Katarzyny Anny Olszanieckiej, to powieść typowo kobieca, ale niesamowicie pozytywna i wolna od płaczliwych opisów miłosnych i cierpień wewnętrznych bohaterki. Jest doskonała zarówno dla złamanych serc, jak i tych przepełnionych radością. Gorąco polecam ją każdej kobiecie, która ma ochotę oderwać się od codzienności i naładować się „dobrą energią”. Spodoba się ona nawet tym, którzy za tematyką damsko-męską nie przepadają.


Karolina „Serafia” Kula
E-mail autorki: serafia(at)o2.pl
Autor: Serafia


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow