Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Jarosław Grzędowicz - Pan Lodowego Ogrodu

Jarosław Grzędowicz - Pan Lodowego Ogrodu

Informacje o książce

dots Tytuł: Pan Lodowego Ogrodu - tom 1
dots Autor: Jarosław Grzędowicz
dots Ilość stron: 560
dots Wydawnictwo: Fabryka Słów
dots Rok wydania: 2005
dots Cena: 29,99 PLN


Informacje o książce

dots Tytuł: Pan Lodowego Ogrodu - tom 2
dots Autor: Jarosław Grzędowicz
dots Ilość stron: 632
dots Wydawnictwo: Fabryka Słów
dots Rok wydania: 2007
dots Cena: 33,00 PLN


Po grupie badaczy wysłanych na eksplorowanie odkrytej planety słuch zaginął. Na poszukiwania naukowców zostaje wysłany specjalnie wyszkolony do tego zadania człowiek. Po przybyciu na miejsce wyrusza w swoją podróż aby odnaleźć towarzyszy. Zupełnie nieznany człowiek, który dzięki swoim czynom wkrótce miał stać się legendą oraz młody królewicz z klanu Żurawia – powszechnie znana i szanowana osobistość, która miała odejść w niepamięć. Dwa wątki i dwie całkowicie różne historie.

Ludzka ciekawość w końcu doprowadziła do odnalezienia życia poza Ziemią. Hurra! Na odkrytym ciele niebieskim znajdowała się dobrze rozwinięta antropoidalna cywilizacja. Jednak na tym nie było końca rewelacji. Otóż w tym świecie w niewytłumaczalny dla nikogo sposób całą współczesną elektronikę szlag trafiał, ku wielkiemu smutkowi naukowców. Bo to znaczyło tyle, że będą musieli wrócić do pierwotnych metod badania, czyli przez człowieka. Jakby tego było mało, zachodziły tam przedziwne zjawiska, których mimo wielkich starań racjonalnie nie potrafiono wyjaśnić. W celu bliższego poznania krainy, którą ochrzczono Midgaardem, została wysłana grupa badaczy, która miała dostarczyć wszelkich potrzebnych informacji. Jednak po klęsce ich jakże szczytnej misji, planeta ta została objęta całkowitą kwarantanną. Mimo tego zakazu, niektórzy ludzie powzięli zamiar nielegalnego odnalezienia towarzyszy i sprowadzeniu ich do domu. Wybrano do tego zadania człowieka, który miał incognito sprowadzić naukowców z powrotem na Ziemię i naprawić szkody wyrządzone ich ingerencją, Vuko Drakkainena. Przeszedł on intensywne szkolenie, które miało pozwolić mu przetrwać. Nauczył się posługiwania bronią białą, sztuk walki i innych przydatnych do przeżycia umiejętności, jednak nawet z tym treningiem jego szanse na przeżycie były niewielkie, aby je zwiększyć musiał mieć jakiegoś asa w rękawie. Coś co pozwoli mu przeżyć w tych niekorzystnych warunkach, dlatego właśnie jego pracodawcy podarowali mu cyfral. Był to grzyb, a właściwie pasożyt, który włożono mu do mózgu, zwiększał on możliwości ciała jego nosiciela i czynił z niego nadczłowieka. Tylko dzięki niemu w ciągu rocznego szkolenia mógł nauczyć się tyle ile normalnie uczyłby się 20 lat. Tak wyposażony nasz bohater wyrusza w swoją długą i porywającą podróż. Na drodze spotka wielu wrogów, ale także sojuszników. Przyjdzie mu walczyć z przedziwnymi istotami i nieraz otrze się o śmierć.

Pan Lodowego Ogrodu 181628,1


Pan Lodowego Ogrodu 181628,2


Natomiast jeśli chodzi o drugą główną postać, to w przeciwieństwie do Vuka, poznawanie jej rozpoczynamy już od najmłodszych lat. Jest nią spadkobierca Tygrysiego Tronu. Narrator przybliża nam jego rodzinę i kraj, w którym żyje. Księciu przyszło dorastać w trudnych czasach, sytuacja polityczna jego kraju jest niestabilna, a gospodarka podupadła. I to właśnie jemu – następcy – przyjdzie się zmierzyć z tymi problemami. Czy poradzi sobie z takimi trudnościami? Rządzenie jak wiadomo niesie ze sobą wiele tego typu problemów, ale przecież do tego właśnie był przygotowywany, więc dlaczego miałby sobie poradzić?

Dzieci władców muszą być mądrzejsze i szlachetniejsze od innych, dlatego aby spełnić te wymagania, należało odpowiednio je wychować. Z tego powodu w Kirenenie przykładano ogromną uwagę, żeby charakter przyszłych imperatorów właściwie się ukształtował. Do 5 roku życia młody książę mieszkał w Domu Cynobry, gdzie był pod stałą opieką delikatnych kobiecych rąk. Z tego miejsca trafił do Domu Stali – tam właśnie miał nauczyć się jak być prawdziwym mężczyzną. Spartańskie warunki życia, morderczy trening i ciągła nauka, tak można podsumować kolejne lata spędzone w Domu Stali. Wszystko to po to aby uczynić z niego jak najlepszego władcę. By mógł udźwignąć to brzemię i móc stawić czoła problemom, musi być dobrze przygotowany. Każdy cesarz musi być dobrze przygotowany, inaczej zawiedzie i nie przetrwa. Wszyscy władcy mierzą się z różnymi problemami, jedni z większymi, drudzy z mniejszymi, ale każdy musi się z jakimiś uporać. Tym razem z pustyni nadchodzi samotna, niepozorna kobieta, która stanie się źródłem kłopotów młodego spadkobiercy tronu. Prorokini, która jak głosi przepowiednia miała podpalić świat, stanie naszemu bohaterowi na drodze do tronu.

Dwie niepowiązane ze sobą historie i dwa schematy: „od zera do bohatera” i „od bohatera do zera”. Poszukiwania Vuka będą nabierać na sile, a wątek kireneńskiego księcia z każdą stroną będzie robił się mniej tajemniczy i coraz ciekawszy. Fabuła, choć wydaje się być prostolinijna, potrafi zaskakiwać i nieraz wprawi was w zdziwienie, gwarantuję. Pierwsze dwa tomy „Pana Lodowego Ogrodu” były świetne i bardzo przyjemnie mi się je czytało, liczę na to, że trzeci będzie jeszcze lepszy, a zakończenie tej historii okaże się rewelacyjne.


Łukasz „Micro” Herejczak
E-mail autora: luckman68(at)wp.pl
Autor: Micro


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow