Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Fiona E. Higgins - Czarna Księga Sekretów

Fiona E. Higgins - Czarna Księga Sekretów

Informacje o książce

dots Tytuł : Czarna Księga Sekretów (The Black Book of Secrets)
dots Autor: Fiona E. Higgins
dots Ilość stron: 272
dots Wydawnictwo: WAB
dots Rok wydania: 2009
dots Cena: 39,90 PLN
dots Autor recenzji: „Asiunia”
dots Data recenzji:
dots Ocena: 60/100


F.E. Higgins urodziła się w Londynie. Dorastała i studiowała w Irlandii. Obecnie mieszka i tworzy w XV-wiecznym domu w hrabstwie Kent. „Czarna Księga Sekretów” to jej debiut literacki. Powieść natychmiast po opublikowaniu stała się bestsellerem.

Ludlow Fitch urodził się w Mieście. Od najmłodszych lat był przez rodziców zmuszany do zdobywania pieniędzy w nieuczciwy sposób. Kiedy posunęli się do okrutnego czynu skutkującego jego krzywdą, postanawia ratować się ucieczką. Niezauważony ukrywa się w skrzyni powozu, który po nocnej podróży dojeżdża do górskiej wioski Pagus Parvus. Tam trafia pod opiekę Joe Zabbidou – właściciela Lombardu, w którym można znaleźć wszystko, jak i również wszystko oddać pod zastaw. Jego głównym zajęciem jest jednak skupowanie od ludzi ich tajemnic. Ludlow zostaje zatrudniony do opieki nad Czarną Księgą Sekretów. Nawet nie podejrzewa, że mieszkańcy tak niewielkiej osady mogą mieć tak wiele do ukrycia.

FionaHigginsCKS 110124,1


W Pagus Parvus trwa zima. Lombard otwarty na wzgórzu wzbudza ciekawość. Ludzie jednak nie zamierzają tam niczego kupować. Są biedni, a na dodatek zalegają jeszcze z czynszem za swoje domy. Dla kilku monet zastawiają wszystkie zbędne graty jakie tylko uda im się znaleźć w swoich domach. Każdy z nich oddaje również w zastaw swoje najgorsze tajemnice, za które otrzymuje oczywiście dobrą zapłatę. Mieszkańcy jednak źle odczytują rady Zabbidou uważając go za wybawcę, który wyzwoli ich spod tyranii Jeremiasza Retcheta. Tak się jednak nie dzieje, co wywołuje u ludzi oburzenie i oskarżenia o oszustwo.

Joe Zabbidou zjawia się w wiosce by skupować od ludzi ich tajemnice, tym właśnie się zajmował. Rozpala w ich sercach nadzieję na odmianę złego losu, ale niestety jego intencje są błędnie odebrane.

Moim zdaniem powieść jest ciekawa. Treścią stara się utrzymać napięcie i wietrzyk tajemniczości. Zakończenie jest zupełnie niespodziewane, choć wcale nie udziela nam odpowiedzi na pytania, które wciąż padają w tekście. Nie jest nawet tak „czarna” jakbym się tego spodziewała. Historie wcale nie przyprawiły mnie o dreszcze. Pozostała tylko ciekawość tego, czego autorka nie wyjaśniła na ostatnich kartach.


„Asiunia”
E-mail autora: iskierka8ruda(at)wp.pl
Autor: Asiunia


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow