Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Eugeniusz Dębski - Szklany Szpon
5. Furta mroku - znów Dębski nie trafia w mój gust. Zupełnie średnie opowiadanie, zawierające elementy erotyczne, niezwykle często obecne w twórczości Genka.

6. Aa-a, kotki dwa, jeden potwór - świetne! Mała dziewczynka o paranormalnych zdolnościach... ale, czy aby na pewno?

7. Likwidajca - szalony komputer przejmujący władzę. Króciutkie opowiadanko, jednak całkiem przyjemne.

8. Co za day! - jeden dzień z życia ojca rodziny i przestroga przed zbytnim zamerykanizowaniem Polski. Daję piątkę.

9. Smoczy duch - piątka! Dobre opowiadanko fantasty o pojedynku ze smokiem. Niby nic oryginalnego, a jednak czyta się wyśmienicie.

10. Czy to pan zamawiał tortury? - sześć! Najpierw Franc Kafka, potem skojarzenia z całkiem niedawno publikowanym w Newsweeku artykułem, opisującym współczesne zabawy bogaczy spragnionych dreszczyku emocji. A to przecież opowiadanie z 1987 roku! Polecam!

11. Manipulacja Poncjusza Piłata - modyfikacja znanej z Ewangelii historii, wymieszana z tą znaną z Mistrza i Małgorzaty. Takie sobie.

12. Żarliwy Miłośnik Kobiet - są momenty! Mocno erotyczne opowiadanie, niespecjalne, powiem szczerze.

13. Valca Demona - skojarzenia z 13 piętrem i Matrixem. Wirtualna rzeczywistość. Średnio, aczkolwiek pomysł intrygujący.

14. Tatek przyjechał! - wyśmienite i klimatyczne opowiadanko. Świat przyszłości, widziany oczami dziecka. Seksmisja na mniejszą skalę?

15. W naszej klasie - sześć! Jedno z moich ulubionych opowiadań. Wcześniej w Fenixie, pamiętam, że przeczytałem je kilka razy. Tutaj też są momenty, ale jakoś bardziej z sensem.

16. Mizerna dola jaszczurki bojowej, czyli moja zepsuta wojna - ciekawe. Intrygujący przykład absurdalności ustawy o zamówieniach publicznych w warunkach bojowych.

17 i 18. Kumaryn, Anioły Ujemne - dwa opowiadania sygnowane pseudonimem Pierce O.O. Tooley Sr. Wyśmienite, szczerze powiedziawszy. Szczególnie to drugie - wizja świata, w którym o ludzi dbają anioły. Klasyczny motyw z pacjentem, który budzi się z amnezją w szpitalu. Dookoła zaś świat całkowicie zwariował...

Czy warto? Tak. Dlaczego? Bo znam co najmniej dwa dobre powody. Po pierwsze, w większości to smakowite opowiadania. Po drugie, nawet jeśli je znasz, warto je mieć w jednym, mile grubym i pięknie wydanym zbiorku. Pół tysiąca stron nie powinno przerażać, wszak litery są wielkie, a format mały. Polecam.Eugeniusz Dębski - Szklany Szpon
Antologia opowiadań

Wydawnictwo Fabryka Słów, 2004, Wydanie I
Stron 510
Cena: 27.99Artykuł pochodzi z wortalu Załoga G. Załoga G - wortal o grach, literaturze i filmie

Autor:: Robert 'Bert' Siata
Autor: Bert
<< poprzednia | 1 | 2


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow