Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Eugeniusz Dębski - Russian impossible

Eugeniusz Dębski - Russian impossible

Informacje o książce

dots Tytuł: Russian impossible
dots Autor: Eugeniusz Dębski
dots Ilość stron: 368
dots Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza Runa
dots Rok wydania: 2011
dots Cena: 35,50 PLN


„Russian impossible” Eugeniusza Dębskiego to już trzecia część cyklu, podczas którego śledzimy losy Kamila Stocharda. Jak już nas zdążył przyzwyczaić autor trzecia część zaczyna się jak książka kryminalna a nie typowa powieść science fiction. Książki Dębskiego trzymają zdecydowanie wysoki poziom. Autor uwielbia zaskakiwać szybkimi scenami akcji, intrygować odpowiednio dopasowanym słownictwem, w tym także rosyjskimi dowcipami, wulgaryzmami, żartami. Część z nich jest wyjaśnione, znaczenie innych czytelnik musi się domyślać. Co jednak dodaje tylko smaku powieści.

„Russian impossible” zaskakuje nas zmianą akcji. W Sankt Petersburgu trwa otwarta wojna milicji z bliżej nieokreślonym przeciwnikiem. Przestępcy atakują zaskoczonych milicjantów w różnych sceneriach, nie są bezpieczne ani posterunki policji, ani radiowozy, a apogeum całej akcji wydaje się być porwanie uroczych wnuczek generała Jarcewa. Gdybym nie przeczytał wcześniejszych tomów pomyślałbym: „I to ma być książka science fiction?”. Nic jednak bardziej mylnego! Za atakami na stróżów prawa bowiem nie stoi żaden boss przestępczego świata, a jakaś zaskakująca niszczycielska siła, której przestępcy boją się bardziej niż swych strasznych i nieobliczalnych pracodawców, którzy bez mrugnięcia okiem wykonają na nich wyrok śmierci za samowolne ataki.

EugDRussianImp 210538,1


W powieści nie brak interesujących bohaterów. Zostali oni opisani z wyjątkową dbałością o szczegóły. Do dobrze znanych z poprzedniej części dołącza miedzy innymi car rosyjskiego półświatka „Niebieski Kruk” - jest to jedna z barwniejszych postaci w książce. Dębski prezentuje czytelnikowi realia rosyjskiego półświatka, nie do końca legalnych, brutalnych porachunków między policją a przestępcami, a wszystko to w mrocznej scenerii dzielnicy Petersburga, w której raczej nikt nie chcielibyśmy zostać sam po zmroku. Postać głównego bohatera, z którym niejeden z nas chciałby się utożsamić, prezentuje się wyjątkowo wybitnie. Kamil jest osobą, nad którą ciężko zapanować . Z tego powodu przełożeni nie pałają do niego szczególną sympatią. Nie można mu jednak zarzucić braku zaangażowania. Zawsze gotowy do akcji na pierwszej linii frontu ryzykuje życie z walce z pomiotami Cthulu. Tym razem zostaje on rosyjskim porucznikiem MSW, dzięki czemu mamy okazje dokładnie przyjrzeć się strukturom rosyjskiej policji.

Guimony to zło jeszcze dogłębnie niepoznane. Jednak w tej części mamy okazje trochę więcej się dowiedzieć w jaki sposób przejmują one władzę nad człowiekiem. Mając jednak niewiele informacji Kamil Stochard stara się rozwikłać zagadkę tajemniczego albumu i planów jakie mają kapłani kultu względem rosyjskiego państwa.

Podsumowując – „Russian impossible” to pozycja, której nie można przegapić. Każda osoba lubiąca szybką akcję, piękną fabułę i walkę z nadprzyrodzonymi siłami powinna przeczytać tę pozycję. Ja osobiście będę wyczekiwał kolejnej części „Moherfuckera”, którą jak zwykle pochłonę w parę dni.


LordPawlo
E-mail autora: ppawel000(at)poczta.onet.pl
Autor: LordPawlo


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow