Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Ellen Schreiber - Pocałunki wampira. Początek

Ellen Schreiber - Pocałunki wampira. Początek

Informacje o książce

dots Tytuł : Pocałunki wampira. Początek (Vampire Kisses)
dots Autor: Ellen Schreiber
dots Ilość stron: 217
dots Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
dots Rok wydania: 2011
dots Cena: 26,90 PLN
dots Autor recenzji: „Asiunia”
dots Data recenzji:
dots Ocena: 90/100


Ellen Schreiber zanim została pisarką była aktorką. Jej plany skrystalizowały się podczas pewnego lotu do Los Angeles. Brat dał jej na drogę książkę pożyczoną z biblioteki. Przeczytała ją i stwierdziła: „ja też tak potrafię”. Jej pierwsza powieść dla młodzieży ukazała się po niderlandzku. Przełomem była opublikowana przez HarperCollins „Teenage Mermaid” (Nastoletnia syrena). Po niej przyszła kolej na „Pocałunki wampira” – serię, którą pokochały czytelniczki na całym świecie. Wkrótce powstała jej ilustrowana wersja w stylu mangi. Kiedy nie pisze o zafascynowanej wampirami gotce Raven oraz ciemnookim przystojniaku Alexandrze, tworzy inne powieści, kupuje przez Internet produkty z Hello Kitty oraz walczy z mężem o pilot do telewizora.

Raven Madison, zafascynowana wampirami gotka mieszka w Grajdole, miasteczku większym od dziury, ale tak małym, że grozi tam klaustrofobia. Ubiera się na czarno, nosi glany i maluje usta czarną szminką. Kiedy, będąc jeszcze w przedszkolu, inne dzieci chciały w przyszłości być futbolistami, piosenkarkami, aktorami, pielęgniarkami itp. mała Raven chciała być wampirem. Marzenie tak naprawdę nie do osiągnięcia, ale czy na pewno? Pewnego dnia do starego dworu, kiedyś zamieszkałego przez pewną rumuńską baronową, wprowadza się rodzina Sterlingów wraz ze swoim lokajem. W miasteczku zaczynają krążyć plotki, że są oni wampirami, bo nie pokazują się w ciągu dnia. Kiedy dziewczyna przypadkiem spotyka syna Sterlingów, Alexandra, postanawia odkryć całą prawdę. Gdy poznaje go bliżej rodzi się między nimi więź. Kim jest tajemniczy chłopak z dworu? Czy spełni się największe marzenie Raven?

PcWam1 213636,1


Na początek korekta. No cóż. Kilka literówek było. Nie jakaś porażająca liczba, ale jednak. Grajdoł to małe miasteczko, gdzie tory kolejowe oddzielają gorsza dzielnicę od lepszej. I nie wiem czemu przyszło mi na myśl warszawskie getto. Miłość od pierwszego wejrzenia to niesamowita oszczędność czasu. Dziewczyna włamuje się do dworu by poszukać czegoś o jego mieszkańcach i zostaje przez chłopaka przyłapana. Zamiast wezwać policję on zaprasza ją na romantyczną kolację. Powieść napisana jest w humorystyczny sposób. Autorka posługuje się prostym językiem bez żadnych słownych udziwnień. Tekst jest podzielony na krótkie, kilkustronicowe rozdziały, z których każdy ma swój tytuł. Przypomina to coś w rodzaju ramowego planu wypowiedzi. Tytuł? Hm... Jak najbardziej dotyczy treści, choć literatura nie ustala, by musiał mieć z nią coś wspólnego. Nie jest on jednak jednoznaczny. Każdy może interpretować go na swój sposób. Ale niech was nie zwiedzie tytuł „Pocałunki wampira”. Może to być np. początek wielkiej miłości, która rodzi się między nastolatkami.

Historia miłosna zarówno romantyczna jak i zabawna. Potrafi wciągnąć choć są momenty kiedy niestety przynudza. Ja osobiście spodziewałam się trochę innego początku. No cóż dałam się zwieść tytułowi. Może znajdę to czego szukam w następnych częściach. Zostać wampirem to przecież bilet w jedną stronę.


„Asiunia”
E-mail autora: iskierka8ruda(at)wp.pl
Autor: Asiunia


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow