Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Ellen Schreiber - Pocałunki wampira. Miasto wampirów

Ellen Schreiber - Pocałunki wampira. Miasto wampirów

Informacje o książce

dots Tytuł : Pocałunki wampira. Miasto wampirów (Vampire Kisses III: Vampireville)
dots Autor: Ellen Schreiber
dots Ilość stron: 189
dots Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
dots Rok wydania: 2011
dots Cena: 26,90 PLN
dots Autor recenzji: „Asiunia”
dots Data recenzji:
dots Ocena: 80/100


Ellen Schreiber zanim została pisarką była aktorką. Jej plany skrystalizowały się podczas pewnego lotu do Los Angeles. Brat dał jej na drogę książkę pożyczoną z biblioteki. Przeczytała ją i stwierdziła: „ja też tak potrafię”. Jej pierwsza powieść dla młodzieży ukazała się po niderlandzku. Przełomem była opublikowana przez HarperCollins „Teenage Mermaid” (Nastoletnia syrena). Po niej przyszła kolej na „Pocałunki wampira” – serię, którą pokochały czytelniczki na całym świecie. Wkrótce powstała jej ilustrowana wersja w stylu mangi. Kiedy nie pisze o zafascynowanej wampirami gotce Raven oraz ciemnookim przystojniaku Alexandrze, tworzy inne powieści, kupuje przez Internet produkty z Hello Kitty oraz walczy z mężem o pilot do telewizora.

Dla odmiany zaczynamy na cmentarzu gdzie ma dojść do wampirzych zaślubin Raven i Alexandra. W dłoniach główna bohaterka trzyma bukiecik czarnych róż, twarz przysłania jej ciemny staromodny woal. Czarne rękawiczki bez palców, mini z gorsetem, kabaretki i glany. Łyk gęstawego, słodkiego płynu i jedno ugryzienie by spełniło się jej największe pragnienie zostania wampirem. Kiedy w ukochanym rozpoznaje znienawidzonego kolegę ze szkoły, Trevora, budzi się z krzykiem. To był tylko koszmarny sen. W ślad za Alexandrem do Grajdołu przybył Jagger w poszukiwaniu zemsty. Próbował odebrać mu ukochaną Raven. Niestety jego plan się nie powiódł. Ściągnął więc z Rumunii swoją bliźniaczą siostrę Lunę Maxwell, która urodziła się w rodzinie wampirów jako śmiertelne dziecko. Sterlingowie obiecali jej rodzinie, że w osiemnaste urodziny ich syn ją przemieni ślubując jej na poświęconej ziemi. Alexander jednak nie kochając dziewczyny odmówił zaślubin i opuścił Rumunię. Rodzeństwo szukało zemsty. Jagger za skrzywdzenie siostry, Luna za odrzucenie jej miłości. Raven i Alexander muszą przepędzić nieproszonych gości z miasteczka zanim ci skrzywdzą któregoś z mieszkańców. Czasu mają o tyle mało, że Luna planuje zatopić swoje kły w Trevorze i uczynić go swoim na wieki.

Jest to trzecia część cyklu „Pocałunki wampira”. Tytuł sprowadza na myśl, że bohaterka doznaje w końcu przemiany. No i pada pytanie jakiego typu przemiana się dokonuje. Na to pytanie każdy powinien sam sobie odpowiedzieć. Autorka wielokrotnie podaje informacje jak to Raven poznała Jaggera w Klubie Trumna. Nie widzę w tym sensu skoro już raz zostało o tym przypomniane. No i cały czas bohaterka mówi „Mój chłopak wampir”. W pewnym momencie staje się to dość denerwujące. Od samego początku wiemy, że Alexander jest wampirem i wiemy już później, że jest również jej chłopakiem. Wcale nie trzeba tego w kółko powtarzać.

PwMwamp 152445,1


Okładki wszystkich trzech tomów przedstawiają dziewczynę, a dokładnie część twarzy od nosa po dekolt. Obraz skupiony jest głównie na szyi, choć bardzo widoczne są czerwone usta. Zastanawia mnie trochę czerwona szminka, gdyż bohaterka do malowania swoich ust używa czarnej. Na okładce drugiego tomiku dziewczyna ma czerwone włosy, choć przecież Raven ma czarne. Taki mały kręcioł. Postać z okładki nie jest postacią z książki lub odwrotnie. No ale nie ma przecież określonych zasad co na okładce ma się znajdować.

Ellen Schroeiber tworząc swoje postacie nie nadała im żadnych wyróżniających cech. Różnica między człowiekiem a wampirem jest taka, że jedni funkcjonują w dzień, a drudzy w nocy. Wampiry żywią się zwykłym pokarmem, takim jak na przykład mięso, mają alergię na czosnek (biorą szczepionki żeby nie umrzeć), rozmnażają się, starzeją. Jakie to ludzke. Jedyna fantastyczna cecha w byciu wampirem to przemiana w nietoperza by latać nad miastem. Tylko latanie jest zachwycające. Wampir nie jest tu nikim specyficznym, jest nawet bardziej niż zwyczajny. Drakula z powieści Brama Stokera przynajmniej był nieśmiertelny i wiecznie młody. To wystarczy by pragnąć zastać krwiopijcą. Może w świecie Raven wampiry były jak zawód, z którego nie da się zrezygnować. Jesteś, jesteś, starzejesz się i umierasz. Ciekawe czy tytułowali się „per wampir emeryt”. Żarty na bok. Myśląc głębiej, nie wiem jak bohaterka, ale ja mając wizję, że za sto lat wszyscy, których kochałam, umrą, a ja będę nieśmiertelna i wiecznie sama... Nie jest to zbyt różowa przyszłość.

Zakończenie samo w sobie może i nie jest genialne, ale jednak bardzo pomysłowe. W miasteczku pojawia się ktoś jeszcze i już wiadomo, że ta historia kiedyś doczeka się dalszego ciągu.


„Asiunia”
E-mail autora: iskierka8ruda(at)wp.pl
Autor: Asiunia


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow