Wyszukiwarka
Google

RPG.sztab.com
Logowanie
   Pamiętaj mnie

Rejestracja

Przypomnienie hasła
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Åsa Avdic - Eksperyment Isola

Åsa Avdic - Eksperyment Isola

Informacje o książce

dots Tytuł : Eksperyment Isola (Isola)
dots Autor: Åsa Avdic
dots Ilość stron: 280
dots Wydawnictwo: Sonia Draga
dots Rok wydania: 2018
dots Cena: 38 PLN
dots Autor recenzji: Piotr „Klemens” Kociubiński
dots Data recenzji:
dots Ocena: 60/100


Wyspa z dala od świata. Przerażający psychologiczny eksperyment.
Siedmioro kandydatów do tajnej pracy, a wśród nich morderca.
Zdecydujesz się wejść do gry?


Lektura pierwszych stron niniejszej pozycji może budzić uczucie dyskomfortu u wcale licznego w Polsce grona miłośników kryminałów skandynawskiej proweniencji, albowiem wskazują one na to, iż akcja powieści rozgrywa się w świecie alternatywnym, bardzo podobnym do znanego współcześnie, acz zawierającego elementy obce historyczno-politycznie. Tak naprawdę z perspektywy fabuły ma to bagatelne znaczenie, na początku jednak czytelnik może odnieść odmienne wrażenie.

Historia jest prezentowana z kilku odrębnych perspektyw, częściowo się pokrywających. Narracja jest pierwszoosobowa, choć w tym zakresie autorka pozwala sobie na drobne triki, dzięki którym dość łatwo kreuje atmosferę tajemnicy.

Asa Avdic   Eksperyment Isola 063733,1


Książki nie cechuje wartkość ani psychologiczna głębi powieści pióra Agathy Christie, co nie zmienia faktu, iż czytelnik odczuwa zaintrygowanie. Niestety, szwedzka pisarka nie była w stanie podtrzymać tego klimatu do samego końca – dość szybko on ginie, zaś dylematy stawiane przed odbiorcą jej publikacji sprawiają wrażenie dość oczywistych i mało zaskakujących.

Jedynym prawdziwym atutem rzeczonej książki jest atmosfera bałtyckiej wyspy odciętej od świata, co jednak znowu nie jest nowatorskim zabiegiem i śmiało można wskazać liczne inne podobne pozycje. Brakuje pewnej głębi, elementu nowatorstwa.

W konsekwencji nie sposób przyjąć, by rzeczona książka wyróżniała się czymkolwiek spośród mrowia podobnych pozycji. Wiele zabiegów sprawia w istocie wrażenie niczym nieuzasadnionego ornamentu, by wskazać choćby na rzeczone elementy fantastyczne. Ot, czytadło na dłuższą bądź krótszą podróż.


Piotr „Klemens” Kociubiński
E-mail autora: klemens(at)sztab.com
Autor: Klemens


Przedyskutuj artykuł na forum

Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow